RU

Табачник збрехав про включення КНУ в рейтингу Times, - ЗМІ

03.09.2012, 17:08
Табачник збрехав про включення КНУ в рейтингу Times, - ЗМІ - Фото
Дмитро Табачник
Укладачі престижного рейтингу університетів спростували слова міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника про те, що Київський національний університет імені Тараса Шевченко увійшов до списку найкращих навчальних закладів світу за версією Times. Про це повідомляє Центр дослідження суспільства, що займається дослідженнями соціальних проблем, колективних протестів і аналізом освітніх реформ в Україні.

"Я можу підтвердити, що цей університет не був включений в рейтинг Times Higher Education World University Rankings. Рейтинг на 2012-2013 роки буде опублікований 3 жовтня 2012 року", - цитують представники центру головного редактора рейтингу Times Higher Education Філа Бейті.

Крім того, Бейті не дзвонив особисто Табачнику, хоча не виключає, що йому могли зателефонувати експерти, які збирають інформацію. Бейті додав, що редакція рейтингу отримала заявку від українського університету та ВНЗ оцінювався комісією, але йому присвоєно статус "has not been given a ranking position" (не привласнена позиція в рейтингу). За словами головного редактора, інформація про місця в рейтингу на 2012-2013 рр. не може бути оприлюднена раніше 3 жовтня, але частину даних можуть отримати лише університети, що потрапили в рейтинг, і то лише за 24 години до оприлюднення.

Нагадаємо, днями міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявив, що йому "дзвонив директор престижного лондонського "таймовского" рейтингу ... І вчора ухвалено рішення, що Київський національний університет імені Тараса Шевченка увійшов до складу світового рейтингу за всіма показниками".

Керівник освітніх проектів Центру дослідження суспільства Інна Совсун вважає, що входження в світовий рейтинг є важливим показником якості освіти у відібраних університетах, однак само по собі не може бути метою роботи міністерства. "У першу чергу, потрібно працювати в напрямку покращення якості освіти і науки у вищих навчальних закладах. Але оскільки системної роботи в цьому напрямку не ведеться, то міністр Табачник починає спекулювати подібними тезами, які ніяк не підтверджені. Очевидно, подібні заяви повинні продемонструвати успішність політики непопулярного міністра і відвернути суспільну і політичну увагу від справжніх проблем української освіти", - вважає вона.

Скріншоти повідомлень редактора Times можна переглянути тут.

Досьє на Дмитра Табачника
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини