RU

Суд заборонив будувати в Київському зоопарку океанаріум, - еколог

27.03.2013, 14:35
Суд заборонив будувати в Київському зоопарку океанаріум, - еколог - Фото
6abb9d39225988e50b042eed2010ea84.jpg
Скандальне рішення Київради про перепрофілювання мавп'ятника Київського зоопарку на океанаріум скасував суд. Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомив керівник Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

Як відомо, раніше екологи звернулися до міської прокуратури з проханням визнати незаконним рішення Київради №732/8069 від 12.07.2012 про будівництво на місці мавп'ятника океанаріуму. Прокуратура погодилася з доводами зоозахисників і подала в суд на Київраду.

Окружний адміністративний суд Києва постановою від 6 березня 2013 року з справі № 826/1439/13-а задовольнив позов прокуратури, визнавши рішення протизаконним.

Нагадаємо, Київська міська рада 12 липня 2012 року схвалила проект рішення про перепрофілювання недобудованого павільйону для людиноподібних мавп в океанаріум. Ідею депутатів розкритикувала комісія Київради з питань екологічної політики. Її лідер Денис Москаль повідомив, що будувати океанаріум намір ТОВ Подих природи.

Рішення Київради передбачає, що на океанаріум оформлять свідоцтво на право спільної часткової власності територіальної громади Києва і ТОВ Подих природи. "Іншими словами, приватна структура хоче стати власником частини зоопарку, адже саме на його території планують розмістити океанаріум. Однак це суперечить чинному законодавству. Згідно закону України "Про природно-заповідний фонд", існуючі зоологічні парки не підлягають приватизації", - підкреслив Москаль.

Екологи впевнені, що в Києві будувати океанаріум не можна, оскільки це не приморське місто і тут немає можливості утримувати дельфінів в умовах, наближених до природних. Від хлорованої води дельфіни сліпнуть, в закритих приміщеннях мало спілкуються між собою і втрачають слух. У неволі китоподібні живуть 3-5 років, на волі - 25-30.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини