RU

Суд заборонив будувати офісно-житловий центр біля Софії Київської

10.06.2014, 11:59
Суд заборонив будувати офісно-житловий центр біля Софії Київської - Фото
7be07b0aa8073f85794434ec1253ff7c.jpg
Господарський суд Києва ухвалив рішення повернути з незаконної оренди 0,87 га земель історико-архітектурного заповідника "Стародавній Київ", віддані під забудову. Про це повідомляє прес-служба столичної прокуратури.

У 2007 році рішенням Київради земельну ділянку в провулку Киянівському, 12-а, вартість якої становить близько 58 млн.грн., було передано в короткострокову оренду столичному суспільству для будівництва офісно-житлового комплексу з підземним паркінгом. Згодом до договору були внесені зміни - продовжено термін користування ділянкою до 10 років, також змінився орендар.

У ході перевірки з'ясувалося, що вказана земля знаходиться в межах центрального історичного ареалу міста на території архітектурного заповідника "Стародавній Київ". Незважаючи на це, ділянку було віддано під будівництво житлового комплексу, планування якого не вписувалося в загальний силует ансамблю споруд Софійського собору.

Встановлено також, що особливо цінна земля заповідника надавалася орендарю без будь-якого узгодження з секретаріатом ЮНЕСКО, який займається питаннями всесвітньо-культурної та природної спадщини.

Прокуратура столиці заявила позов до суду з вимогою визнати незаконними і скасувати рішення Київради та договору оренди землі. Суд повністю задовольнив позовні вимоги.

Нагадаємо, Комітет всесвітньої спадщини неодноразово попереджав Київ про те, що заповідник Софія Київська може бути виключений зі списку об'єктів ЮНЕСКО через хаотичну забудову навколо історичної пам'ятки.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини