RU

Суд почав розгляд справи по київському дельфінарію "Немо"

23.03.2012, 11:58
Суд почав розгляд справи по київському дельфінарію
Фото: EPA
Перше судове засідання за позовом Київського еколого-культурного центру та організації "Екоправо-Київ" відбудеться в найближчі дні. В якості відповідача виступить прокуратура Голосіївського району м. Києва, яку екологи звинувачують у бездіяльності та грубому порушенні Закону України "Про прокуратуру".

Як повідомив кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко, позову до самого дельфінарію сенсу пред'являти немає: оскільки "це не юридична особа, немає сенсу боротися з вітряними млинами". Екологи збираються довести в суді факт того, що прокуратура Голосіївського району не реагувала належним чином на звернення природоохоронних та громадських організацій, які наполягають на закритті дельфінарію.

"Немо" працює в порушення багатьох законів України й не має дозволу на свою діяльність від екоінспекції, санстанції, будівельної інспекції та пожежників. Він у будь-який час може згоріти або
розвалитися, поховавши під собою сотні невинних жертв-киян і гостей столиці. У басейні дельфінарію, що представляє розчин з екскрементів дельфінів і котиків, не можна купатися ", - упевнені в еколого-культурному центрі.

Пред'явники позову кажуть, що районна санстанція винесла рішення про закриття "Немо", але керівництво дельфінарію його не виконало. Тоді санстанція звернулася за підтримкою до прокуратури Голосіївського району, яка звернення санлікарів теж проігнорувала.

Представники еколого-культурного центру припускають, що дельфінарій "кришується" заступником столичного мера й має пряме відношення до одеської фірмі "Нерум", що містить багато океанаріуми. "Саме тому, швидше за все, керівництво київського дельфінарію буквально плює на закони "країни" і вирішення природоохоронних органів про її закриття. На жаль, все до сих пір проводяться громадськими організаціями дії проти київського дельфінарію" Немо" (пікети, прес-конференції, інтерв'ю, звернення до державних органів, перевірки дельфінарію цими органами, опечатування його і т.п.) не дали результатів ", - йдеться в повідомленні Київського еколого-культурного центру.

Нагадаємо, на початку березня стало відомо про наміри влади побудувати океанаріум в Київському зоопарку. Екологи назвали такі плани "черговим комерційним кроком" і заявили, що утримання дельфінів у неприродних умовах в 400 км від моря призведе до вимирання дельфінів в зоопарку, де і без океанаріуму регулярно гинуть тварини.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини