RU

Столична прокуратура потрапила під критику

20.10.2011, 09:53
Столична прокуратура потрапила під критику - Фото
0e5cb52ee3b4ebf6701a57d28ec2216c.jpg

Столична прокуратура потрапила під критику
Генеральний прокурор України Віктор Пшонка оголосив догану прокурору Києва Анатолію Мельнику та його заступнику Сергію Софієву за недостатнє реагування на факти порушення прав громадян співробітниками міліції. Крім цього, глава ГПУ заявив, що в його відомстві незадоволені роботою столичної міліції, і наголосив, що "чекає відповідної реакції" від міністра внутрішніх справ. У МВС поки не готові реагувати на критику генпрокурора, а правозахисники переконані, що зловживання з боку співробітників міліції будуть продовжуватися. Про це пише газета Комерсант-Україна в статті "Глава ГПУ выговорился".

Газета пише, що Пшонка розкритикував діяльність МВС в частині дотримання співробітниками міліції конституційних прав громадян. З його слів, в поточному році органи прокуратури передали в суд 308 кримінальних справ стосовно співробітників МВС, обвинувачених в незаконних затриманнях, побитті і тортурах громадян. 39 з цих справ стосовно 77 міліціонерів вже розглядаються в судах. Особливе невдоволення генпрокурора викликали дії столичних міліціонерів, що стало причиною догани прокурору Києва Мельнику та його заступнику Софієву за відсутність "вичерпних заходів реагування на факти порушень конституційних прав громадян".

Пшонка висловив надію, що в МВС до його критики прислухаються: "Я чекаю відповідної реакції з боку міністра внутрішніх справ і щодо його підлеглих. Категорично не згодний з дуже поблажливою позицією керівництва міністерства внутрішніх справ щодо оцінки дій столичної міліції. Досі жоден з представників столичного главку не покараний навіть в дисциплінарному порядку. Впевнений, що керівництво головного управління Міністерства внутрішніх справ у Києві повинно нести відповідальність".

У МВС вчора виявилися не готові обговорювати критику генпрокурора, заявивши, що поки "тільки аналізують отриману інформацію". В ГУ МВС у Києві заявили, що і без критики з боку прокуратури стараються боротися зі злочинцями в рядах міліції. "На засіданнях генерал Крикун (начальник столичного ГУ МВС Олексій Крикун, - ред.) постійно заявляє свою чітку позицію про необхідність позбуватися міліціонерів, що порушують закон. Він наголошує, що інспекція по кадрах і служба внутрішньої безпеки повинні постійно відстежувати подібні факти", - пояснив голова ЦОС ГУ МВС Києва Володимир Поліщук.

З його слів, в останній рік міліція старається по можливості складати протоколи на місці правопорушення: "У середньому затримань з доставкою у відділення міліції стало на 30% менше в порівнянні з минулим роком. Ми прагнемо в усіх відділеннях поставити камери спостереження, щоб не допускати зловживань і порушень з боку співробітників міліції щодо затриманих".

Правозахисники скептично поставилися до різких заяв Пшонки на адресу міліції. Голова Вінницької правозахисної групи, одним з напрямків роботи якої є боротьба з тортурами, Дмитро Гройсман вважає, що "прокуратура сама не бачить злочинів там, де вони є". "Слова Віктора Пшонки - це просто декларація чиновника, яка навряд чи щось змінить", - вважає він.

Гройсман нагадав, що Україна в 2006 році ратифікувала факультативний протокол конвенції ООН проти тортур, згідно з яким країна зобов'язана була створити так звані "національні превентивні механізми" проти тортур - мобільні незалежні групи з необмеженим правом відвідування будь-яких місць позбавлення волі. "Однак нічого з цього так і не було створено, тому тортури і незаконні затримання скоріше за все будуть продовжуватися", - заявив Гройсман.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини