RU

Столичні "хрущовки" утеплять і модернізують

28.07.2010, 16:10

Київська мерія планує в найближчі три-чотири роки модернізувати 3 тисячі столичних "хрущовок". Застарілі будинки будуть утеплювати, ставити нові вікна і міняти дахи. Як повідомляє газета "Сегодня", про це заявив заступник глави КМДА Олександр Мазурчак.

"Поки що фінансових можливостей на знесення і спорудження нових будинків немає. Тому ми запускаємо проект санації старих будинків", - повідомив О.Мазурчак. За його словами, санація одного застарілого будинку обходиться у 2-2,5 млн. грн. (для п'яти- і девятиповерхівок), а знесення з будівництвом - удесятеро більше.

Заступник глави КМДА також розповів, що київські "хрущовки" будуть оновлювати за прикладом Берліна. Там застарілі будинки почали санувати ще у 1990 році, і в проект вже вклали сотні мільярдів марок і євро. У будинках (практично таких же, як вітчизняні "хрущовки") утеплили покрівлі і горища, фасади, замінили вікна і балконні двері, оновили систему опалювання і поставки гарячої води, вентиляцію.

У свою чергу, розробник концепції Генплану столиці до 2025 року (в якому наразі залишається варіант знесення "хрущовок") архітектор Тетяна Нечаєва вказала, що знесення будинків невигідне для інвесторів: треба вивозити гори будівельного сміття, прокладати нові комунікації, у 2-3 рази розширювати дороги.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини