RU

Станція київського метро Петрівка може змінити свою назву

29.12.2016, 14:55
Станція київського метро Петрівка може змінити свою назву - Фото
b526e49394e46e30d7b948c461dd2746.JPG
Станція київського метро Петрівка може отримати нову назву - Почайна. Про це повідомляється в Facebook комунального підприємства Київський метрополітен.

"У Київраді з'явилася ідея перейменувати станцію Петрівка в Почайну", - йдеться в повідомленні.

У зв'язку з цим прес-служба метро пропонує користувачам соцмережі ділитися своїми думками з приводу ініціативи.

При цьому наголошується, що за 56 років роботи столичного метрополітену його станції неодноразово змінювали свої назви. Наприклад, станція Майдан Незалежності під час відкриття в 1976 році отримала назву Площа Калініна, а вже в 1977-му її перейменували на Площу Жовтневої революції. Сучасна назва станції датується 26 серпня 1991 року.

Читайте також: У Києві перейменували п'ять вулиць і два провулка

У березні 2016 року у сайті Київради була зареєстрована петиція з пропозицією перейменувати станцію метро Петрівка в бандерівка. Автор петиції Андрій Гусаківській мотивував це можливим перейменуванням  Московського проспекту в Степана Бандери, який пролягає поруч (в серпні 2016 року проспект таки змінив назву).

Станція метро Петрівка була відкрита в 1980 році. Своєю назвою вона зобов'язана радянському державному і політичному діячеві, голові Всеукраїнського революційного комітету і Всеукраїнського центрального виконкому Григорію Петровському.

Перейменувати станцію можуть на честь річки Почайни - колишньої, практично вже неіснуючої правої притоки Дніпра, яка, за легендою, протікала по Подолу. Згідно з іншими джерелами, це була стариця або рукав Дніпра. Передбачається, що саме на березі Почайни князь Володимир Великий хрестив киян в 988 році.

На честь зниклої річки названа вулиця Почайнинська в Подільському районі Києва.

10 листопада 2016 року Київрада перейменувала бульвар Івана Лепсе у Солом'янському районі на честь дисидента, колишнього президента Чехословаччини і Чехії Вацлава Гавела.

Читайте також: Київрада не перейменувала проспект Ватутіна в Шухевича

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини