RU

Співробітники "Софії Київської" вперше виходять на мітинг

08.02.2011, 13:25

Сьогодні на Софійській площі у Києві відбудеться акція за участю співробітників Національного заповідника "Софія Київська", які вперше вдаються до такого формату протесту з метою "врятувати тисячолітні пам'ятники музею, що виявилися під загрозою".

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі заповідника, мотивом до протесту стала ініціатива Міністерства культури "під пристойним приводом "вдосконалення системи управління культурною спадщиною" передати "Софію Київську" з підпорядкування Міністерства регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ України у ведення Мінкультури.

На думку співробітників "Софії", такі зміни призведуть до руйнування оптимальних моделей роботи, налагоджених протягом десятиріч професійних зв'язків, а також до поглиблення міжконфесійного протистояння.

Зокрема комплексні реставраційно-реабілітаційні роботи на 60 пам'ятниках, що належать до складу заповідника, є дуже витратними і не під силу міністерству, "яке протягом останніх років не спроможне оплачувати навіть фізичну охорону своїх музеїв".

Крім того, у системі Мінрегіонбуду на відміну від Мінкультури збережена і працює розгалужена мережа спеціалізованих науково-дослідних, проектно-реставраційних, ремонтно-реставраційних, будівельно-виробничих організацій і підрозділів, фахівці яких протягом майже 70 років забезпечують стабільний стан пам'ятників.

Також співробітники заповідника побоюються, що Міністерство культури не зможе захистити їх від виселення у разі посягання на територію "Софії".

"У перспективі передачі заповідника у Мінкультури України і можливого злиття із Національним історико-культурним Києво-Печерським заповідником, політика нового керівництва якого спрямована на повну передачу всіх музейних споруд УПЦ МП, така ж доля чекає і пам'ятники "Софії Київської"… Надання переваги УПЦ МП поглибить міжконфесійне протистояння і призведе до розколу суспільства", - зазначають у прес-службі заповідника.

Мітинг заплановано на 8 лютого о 13:00 на Софійській площі.

Культура і мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини