RU

Скандальний сміттєспалювальний завод у Києві може поновити роботу

21.07.2011, 15:22
Скандальний сміттєспалювальний завод у Києві може поновити роботу - Фото
cbbce8ee7ee47c3fd86cad5c77770809.jpg

Скандальний сміттєспалювальний завод у Києві може поновити роботу
Фракція "Республіка Київ" в Київраді виступає проти намірів керівництва Південно-Західної залізниці відновити роботу пересувного сміттєспалювального комплексу СПК-400 в кордонах житлової зони столиці. Про це заявив лідер фракції Денис Москаль.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі "Республіки Київ", зі слів Москаля, запропоноване місце розміщення установки на вулиці Постволинській, так само, як і попереднє, на вул. Уманській не відповідає нормам Державних санітарних правил планування і забудови, які вимагають наявності 500-метрової санітарної зони для мінімізації загроз здоров'ю жителів прилеглих районів.

"Окрім Державних санітарних правил, які прямо забороняють запускати сміттєспалювальну установку ближче ніж 500 метрів від житлових будинків, існує ще й Орхусська конвенція, яка так само зобов'язує представників всіх без винятку організацій і установ враховувати позицію громадськості при прийнятті рішень, які можуть вплинути на стан навколишнього середовища", - зазначив Москаль.

З його слів, заяви представників громадськості про фальсифікації останніх громадських слухань повинні вивчити правоохоронні органи, і у випадку підтвердження їх організатори повинні понести відповідальність.

Депутат вважає сумнівним мотивацію доцільності використання СПК-400 для спалення твердих побутових відходів, які нагромаджуються протягом рейсу в поїздах, що прямують до Києва.

"Щодня в столицю доставляється до восьми тонн такого сміття, а продуктивність сміттєспалювального комплексу становить всього 400 кг на добу. Навіть при найретельнішій попередній сепарації (для якої залізниця однозначно не має потужностей) обсяг відходів, які будуть залишатися для спалення, неможливо зменшити в 20 разів. Це означає, що навіть при інтенсивній експлуатації СПК-400 залізниця одинаково не справиться із задачею утилізації сміття "самостійно", - сказав політик.


Москаль також нагадав, що в минулому році начальник Південно-Західної залізниці Олексій Крівопішин заявляв про намір залізниці відправляти накопичене в поїздах сміття на переробку спеціалізованим організаціям.

Екологія: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини