Символ Києва відкриють через декілька днів

14.05.2010, 17:15

Кий, Щек і Либідь знову разом - сьогодні вранці на човен вмістили фігуру ще одного з братів. Вже через два дні сім'я фундаторів Києва знову буде разом

Кий, Щек і Либідь знову разом - сьогодні вранці на човен вмістили фігуру ще одного з братів. Вже через два дні сім'я фундаторів Києва знову буде разом. Для повного ансамбля не вистачає Хорива - скульптура зараз перебуває у майстернях творчого комбінату "Художник", де її приводять у порядок після пошкоджень.

Також майстри зміцнюють і сам човен - вже почали покривати стіни човна скловолокном і бетоном.

Пам'ятник фундаторам Києва обвалився 23 лютого цього року. Того ж дня у ГУ охорони культурної спадщини міськадміністрації заявили, що пам'ятник демонтували навмисно для проведення реставрації.

Пізніше київські чиновники пообіцяли, що у столиці встановлять два однакові пам'ятники фундаторам міста. Один з них повинен був з'явитися на території Національного експоцентру України, а другий на колишньому місці - на набережній Дніпра. Однак плани змінилися через брак грошей.

Монумент фундаторам Києва був встановлений у 1982 році. Кий, Щек, Хорив та їхня сестра Либідь, за переказами, заснували місто на горбах над Дніпром, яке було названо на честь старшого брата Кия.


Відео надано телеканалом "СІТІ"