RU

Російський ЗЕБ витратить на українську столицю $1,5 млрд.

18.09.2012, 09:20
Російський ЗЕБ витратить на українську столицю $1,5 млрд. - Фото
bfc222cdb0889e80c2658fa846932406.jpg
Держкорпорація може стати ключовим інвестором будівництва в Києві нової гілки метрополітену, яка зв'яже житловий масив Вигурівщина-Троєщина на лівому березі Дніпра з центром міста. Про це пише російське видання Коммерсант.

Загальна вартість проекту оцінюється в $1,5 млрд., розповіло виданню джерело, знайоме з його деталями. "Йдеться про будівництво 12 нових станцій київського метрополітену. Нова гілка піде з правого берега Дніпра на лівий, з яким зараз немає достатнього повідомлення. При цьому нам доведеться добудовувати міст. В перспективі ця гілка метро буде добудована до аеропорту Жуляни", - розповів він, уточнивши, що керівництво міста поставило завдання вийти на лівий берег до 2015 року.

Ключовим інвестором будівництва нової гілки може стати ЗЕБ, який розраховує залучити в цей проект Промінвестбанк, свою українську "дочку". Проте джерела, близькі до ЗЕБу, не виключають, що частина коштів може залучити і генпідрядник як співінвестор проекту. Створювати консорціум інвесторів буде інша "дочка" держкорпорації - ЗЕБ Капітал.

Будувати нову гілку київського метро буде генпідрядник з Росії. "Українська сторона знає про це наше побажання і ставиться до нього з розумінням. Переговори із цього приводу вже ведуться. Звичайно, як субпідрядники будуть залучатися українські компанії", - продовжує один зі співрозмовників видання. Назвати кандидатури на роль генпідрядника він відмовився. За інформацією видання, стати генпідрядниками проекту в Києві готові структури, пов'язані зі співвласником Трансмашхолдингу Андрія Бокарева і колишнього голови ради директорів петербурзького ЗАТ Вагонмаш Сергія Кияшка.

Джерела, близькі до ЗЕБу, кажуть, що фінансова модель проекту поки не вибрана. Є два варіанти - створення концесії та укладення контракту життєвого циклу (КЖЦ). Головна ж особливість схеми КЖЦ - підрядник будує лінію за власні кошти, а держава починає платити йому тільки з моменту введення об'єкта в експлуатацію. Але в цьому випадку інвестор фактично отримує держгарантії. Зараз у бюджеті Києва на цілі будівництва метро закладено $100 млн. на рік.

Крім того, частина інвестицій ЗЕБ зможе повернути за рахунок забудови територій навколо метро. Світова практика показує, що на таких проектах можна покрити до 20% витрат на будівництво об'єкта, відзначило джерело, близьке до ЗЕБу.

Наскільки бажання ЗЕБу вийти на інфраструктурний ринок Києва має довгостроковий характер, стане зрозуміло після виборів до Верховної Ради, вважають експерти.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини