RU

Рейдери намагаються захопити Київську фортецю, - Бригинець

06.03.2013, 17:06
Рейдери намагаються захопити Київську фортецю, - Бригинець - Фото
Вид на Київську фортецю (фото - wikimedia.org)
Невідомі, які з ранку намагаються захопити приміщення історико-архітектурної пам'ятки-музею Київська фортеця в Печерському районі столиці, не випускають з нього трьох співробітників фірми Конкорд, яка орендує приміщення у музею. Як повідомляє Свідомо, всередину приміщення вони також нікого не пропускають. Представники міліції на події не реагують, а просто стоять поруч із загарбниками, пише видання.

"О 12:15 приїхали і замінили табличку вулиці Госпітальної, 16 на провулок. Забарикадувалися, нікого не пропускають, а трьох співробітників тримають всередині", - розповів глава правління Конкорда Микола Дученко.

Народний депутат від ВО Батьківщина Олександр Бригинець підтвердив факт спроби рейдерського захоплення приміщення Київської фортеці. "Невідомі проінформували керівництво музею про те, що тепер ця будівля належить їх фірмі", - додав політик.

За словами директора музею Олени Ющенко, в 2005 році будівлю намагалася придбати одна з фірм, але, згідно з рішенням Господарського суду Києва, покупку визнали недійсною через те, що музей розташований за адресою Госпітальна, 16А, а в документах про покупку фігурував провулок Госпітальний, 16А. "Сьогодні рейдери знову спробували перейменувати вулицю в провулок. Співробітники музею викликали міліцію і чекають підтримки журналістів, адже на міську владу у них надії немає... Міська влада або покриває рейдерів, або інформує громадськість про свою безпорадність щодо можливості припинення свавілля", - зазначила вона.

Історико-архітектурний пам'ятник-музей Київська фортеця заснований в 1927 році як філія Музею історії Києва. Музей є частиною однойменних фортифікаційних споруд у Печерському районі, побудованих в XVIII-XIX століттях як частина західноукраїнської лінії укріплень. Втративши стратегічне значення в кінці XIX століття, фортеця використовувалася для потреб армії (штаби, склади, казарми), а також як місце ув'язнення. Сьогодні Київська фортеця - одна з найбільших в світі земляних фортець, не має собі рівних у Європі. Основний фонд музею фортеці становить 17 тисяч експонатів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини