RU

Рада підприємців не бачить сенсу в збільшенні тарифів на послуги ЖКГ

17.11.2008, 14:02

Рада підприємців при Кабміні підтримує Антимонопольний комітет України щодо критики розпоряджень Київської міської державної адміністрації про збільшення тарифів на житлово-комунальні послуги. Про це під час круглого столу АМКУ повідомив член Ради підприємців при Кабміні Віктор Лисицький.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, В.Лисицький вважає, що розпорядження КМДА про збільшення тарифів на житлово-комунальні послуги - це "цілеспрямований захід проти підприємців і киян, на яких радикальне зростання тарифів буде перекладене у вигляді підвищення цін на товари і послуги". На його думку, ці розпорядження (розпорядження КМДА №1488 про десятиразове збільшення тарифу на централізоване опалювання для окремих суб'єктів господарювання і бюджетних установ; розпорядження КМДА №1489 про збільшення втричі тарифів на централізоване опалювання для операторів стаціонарного телекомунікаційного зв'язку, державних нотаріальних контор, ринків, магазинів; розпорядження КМДА №1487, яким передбачено істотне збільшення тарифів на послуги централізованого водопостачання і водовідводу для окремих суб'єктів господарювання) не дадуть очікуваного ефекту і викличуть протилежний ефект. Так, наприклад, великі столичні торгові мережі з метою економії після збільшення тарифів на житлово-комунальні послуги знизять температуру в торгових залах, і, таким чином, різко зменшать споживання тепла і води.

"Збільшення тарифу для окремих суб'єктів господарювання в 10 раз не дасть збільшення надходжень від їх підвищення навіть вдвічі, оскільки таке радикальне підвищення тарифів дуже впливає, як показує практика, на поведінку суб'єктів господарювання", - пояснив В.Лисицький. До того ж він уточнив, що суб'єкти господарювання з так званого "переліку шістнадцяти" з метою економії власних коштів можуть значно скоротити персонал, що також дасть протилежний очікуваному ефект.

Нагадаємо, 30 жовтня Київрада рекомендувала КМДА збільшити тарифи на житлово-комунальні послуги тільки юридичним особам. За таке рішення за пропозицією київського мера Леоніда Черновецького проголосував 61 депутат. Тарифи можуть зрости в 5-10 раз. "Ми не зачіпаємо інтересів більшості киян... а переносимо тягар підвищення тарифів на юридичні особи", - сказав Л. Черновецький.

Водночас днями АМКУ звернувся з офіційними листами до керівників облдержадміністрацій, голів Ради Міністрів АР Крим, Київської і Севастопольської міськдержадміністрацій і Асоціації мерів міст України із закликом не йти на поводі інфляційних очікувань і не допустити необґрунтованого збільшення тарифів на послуги ЖКГ в осінньо-зимовий період.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини