Протести далекобійників. Чому фури перекрили Київ

12.02.2020, 17:31
Протести далекобійників. Чому фури перекрили Київ - Фото
Акція протесту під Кабміном (фото: ubr.ua)

В'їзди до Києва заблоковані. Перевізники вимагають скасувати нові вимоги до оформлення дозволів на міжнародні перевезення й не тільки

Українські автоперевізники, які спеціалізуються на міжнародних вантажних перевезеннях, блокують основні в'їзди до Києва і проводять акцію протесту під будинком уряду. Активісти подали заявку на участь в мітингу, де вказано, що він буде проходити безстроково, а під будівлю уряду на вулиці Грушевського з'їдеться 600 фур.

Сьогодні вранці близько 50 вантажівок і кілька сотень активістів зібралися під Кабміном. Люди тримали в руках плакати: "Геть корупцію і корупціонерів", "Вимагаємо забезпечити прозорість процедури видачі та використання дозволів", "Не знущайтеся над автоперевізниками", "Не заробляє перевізник - втрачає держава" та інші.

Фото: ubr.ua

Як повідомляється, далекобійники виступають проти повторного зважування вантажівок на важливих шосе. Також вони незадоволені простоями на кордоні через нібито недостатню кількість дозволів на міжнародні автоперевезення.

Крім того учасники протесту критикують електронну програму бронювання дозволів на міжнародні автоперевезення, яка запрацювала з 1 січня. На їхню думку, через нові правила утворилися черги, істотно скоротилася кількість рейсів. Все це, за словами перевізників, призвело до невиконання й розриву міжнародних контрактів.

Серед вимог - звільнення керівника Укртрансбезпеки Олександра Погорілого і міністра інфраструктури Владислава Криклія.

Пізніше Криклій вийшов до мітингувальників і пообіцяв розглянути пропозиції перевізників, після чого провести засідання комісії.

Мінінфраструктури, в свою чергу, звернулося до перевізників з пропозицією до 14 лютого висловити свою думку з низки питань і відправити їх в міністерство.

Ось ці питання:

  • Переведення оформлення всіх дозволів на електронне замовлення;
  • Зменшення терміну дії електронного замовлення дозволу з 7 до 5 діб;
  • Введення обмеження тимчасового характеру на дозволи дефіцитних країн, що обмежує їх видачу не більше 2 дозволів на транспортний засіб протягом місяця (незалежно від виду), при цьому оформлення другого дозволу лише після використання та повернення попереднього. Виключення для дозволів, де для 1 перевезення необхідно два дозволи – чотири дозволи, відповідно;
  • Зняття обмеження тимчасового характеру щодо видачі дозволів Республіки Польща на завантажені транспортні засоби (за умови видачі не більше 2 дозволів на транспортний засіб);
  • Створення технічної можливості здійснення електронного замовлення дозволів у комплекті для виконання конкретного перевезення (з обранням маршруту).Зараз вантажівки блокують одну зі смуг на Бориспільській трасі. Утруднений в'їзд до Києва по Житомирській трасі. Спостерігається затор з боку Одеси в районі Теремків. Також блокується дорога на Гостомельському шосе.

Зараз вантажівки блокують одну зі смуг на Бориспільській трасі. Утруднений в'їзд до Києва по Житомирській трасі. Спостерігається затор з боку Одеси в районі Теремків. Також блокується дорога на Гостомельському шосе.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами