RU

Профільний комітет Ради вибрав день для виборів мера Києва

07.03.2013, 13:55
Профільний комітет Ради вибрав день для виборів мера Києва - Фото
Вибори до Київради запропонували провести разом з виборами мера
Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування рекомендує парламенту призначити вибори мера Києва і депутатів Київської міської ради на 2 червня 2013 року.

"Вчора комітет з питань місцевого самоврядування одноголосно проголосував за те, щоб вибори в Києві провести 2 червня міського голови та депутатів", - заявив лідер фракції Свобода Олег Тягнибок на брифінгу в четвер.

Нагадаємо, Леонід Черновецький 1 червня 2012 року написав заяву про відставку з поста мера. Київрада прийняла відставку в липні, поклавши тимчасове виконання повноважень міського голови на секретаря міськради Галину Герегу. Вона, у свою чергу, звернулася до Верховної Ради з клопотанням про проведення позачергових виборів мера столиці. Парламент поки це питання не розглядав.

У лютому 2013 року народні депутати від Батьківщини і Свободи, обрані по одномандатних округах Києва, підписали спільну заяву із закликом до Віталію Кличка визначитися до 1 березня з рішенням про балотування в мери столиці. Лідер УДАРу відповіді досі не дав. У Свободі запропонували висунути єдиним кандидатом від опозиції Андрія Іллєнка.

Раніше у Центрвиборчкомі заявили, що юридично бездоганної дати одночасного проведення виборів мера Києва і Київради не існує. Як зазначив член ЦВК Михайло Охендовський, "питання цілком перейшло у площину політичної доцільності. Вирішити його може лише парламент".

Чинний Київрада і мер Черновецький були обрані на позачергових виборах у травні 2008 року. За нормами тодішньої редакції Конституції, депутати міськради обиралися строком на п'ять років, мер - на чотири роки. Термін повноважень для депутатів Київради повинен був закінчитися у 2013-му, для мера - в 2012-му. Однак у 2010 році було відновлено дію Конституції в редакції 1996 року. Термін повноважень по її положенням складав чотири роки і для депутатів, і для міських голів. У лютому 2011-го до Конституції внесли зміни, за якими термін повноважень і депутатів, і мерів становить п'ять років - але тільки для тих, хто обраний на чергових виборах. А оскільки в 2012 році повноваження міського голови Києва припинилися достроково, наступні вибори мера, очевидно, повинні бути позачерговими.

За матеріалами Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини