RU

Проїзд у київському метро подорожчає до 2,5 грн.?

01.12.2009, 13:13

Команда мера Києва Леонида Черновецького ініціює збільшення тарифів на проїзд у наземному і підземному транспорті столиці наступного року. Про це заявив член постійної комісії Київради з питань бюджету і соціально-економічного розвитку Сергій Мельник, якого для ЛІГАБізнесІнформ процитували в прес-службі фракції БЮТ у міськраді.

Про такий намір, за його словами, свідчить "Концепція приведення тарифів на послуги з перевезення пасажирів міським пасажирським транспортом загального користування, який працює у звичайному режимі руху, до економічно обґрунтованого рівня".

"Відповідно до цього документа, тариф на проїзд у метрополітені повинен становити 2,52 грн., а за проїзд у наземних видах міського пасажирського транспорту, який працює в звичайному режимі руху, доведеться заплатити 1,9 грн. І ці цифри чиновники КМДА чомусь називають "економічно обґрунтованими", - зазначив він.

Депутат також наголосив, що у Концепції майже незмінним залишається фонд заробітної плати для працівників КП "Київпастранс" і КП "Київський метрополітен", однак різко збільшуються витрати на амортизацію.

"Так, порівняно з фактичними витратами на амортизацію минулого року метрополітен планує цього року "витратити" майже в 2,5 раза більше, а КП "Київпастранс" таку ж різницю намагається закласти між запланованими показниками 2009 і 2010 років. Для команди Л. Черновецького це і стає левовою часткою економічного "обґрунтування" необхідності підвищення тарифів на проїзд у 2010 році", - додав С. Мельник.

"Зате заплановано істотне скорочення загального обсягу перевезених комунальним транспортом пасажирів між 2008 і 2010 роками. Необґрунтованим збільшенням собівартості проїзду при надуманому скороченні пасажиропотоку нинішня міська влада заганяє киян у нові тарифні лещата!" - наголосив він.

Зокрема, за даними депутата, в 2008 році послугами "Київського метрополітену" скористалися 663,9 млн. пасажирів, цього року підприємство запланувало перевезти 515,1 млн. людей, а у 2010 - 517,8 млн. Також наземним транспортом КП "Київпастранс" минулого року скористалися 624,2 млн. пасажирів, цього року планується перевезти на третину менше - 485,6 млн. людей.

Проїзд у київському метро подорожчає до 2,5 грн.?

Документ надано прес-службою фракції БЮТ у Київраді

Нагадаємо, проїзд у київському метро подорожчав до 2 грн. восени минулого року. Однак вже з 31 січня у київському метрополітені діють нові тарифи на перевезення пасажирів - вартість однієї поїздки становить 1,7 грн.

Транспорт, логістика: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини