RU

Приїжджі масово покидають Київ

22.12.2008, 10:30

Скорочення робочих місць у Києві змушує десятки тисяч приїжджих українців повертатися до рідних міст.

Тепер, коли роботодавці змушені звільняти і скорочувати зарплату працівникам, у людей не залишається шансів затриматися у столиці, пише "Газета по-київськи".

Проте, незважаючи на досить високу зарплату у Києві, жителям регіонів, що повернулися додому, треба бути готовим до того, що там їм будуть платити не більше розміру середньої зарплати в регіоні. "Скільки б не отримувала людина на своєму колишньому місці роботи у столиці, в "рідному" Центрі зайнятості максимально йому зможуть виплатити не більше розміру середньої заробітної плати в регіоні. Останнім часом все частіше приходять люди, які працювали у Києві і отримували 10-15 тис. грн., показують довідку. Ми перевіряємо, все правильно, але виплатити зможемо максимум 1805 грн - це середньомісячна зарплата по області. Щодня до Харківського обласного центру зайнятості звертається близько 900 осіб", - відзначив начальник Харківського обласного центру зайнятості Володимир Міщенко.


У свою чергу, директор інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський наголосив, що пережити кризу у Києві зможуть далеко не всі приїжджі: "Об'єктивно Україну можна поділити на три більших регіони за рівнем безробіття - західний, де відсоток традиційно високий, східний, де люди мали хоч і невелику, але стабільну зарплату, і центральний, в який стікалося найбільше мігрантів з усіх регіонів. Зараз почався зворотний процес - відтік мігрантів з центру. Такі працівники стають "двічі" не конкурентоздатними, порівняно з місцевими жителями. Головна причина, що примушує людей покидати столицю, це неможливість сплатити житло. Трудові мігранти навряд чи будуть перечікувати кризу у Києві".

За його словами, нинішню ситуацію можна порівняти з кризою початку 90-х, коли працівники фабрик, що зупинилися і заводів поверталися в маленькі міста і села. Для того щоб хоч якось вижити, вчорашні фахівці починали вести натуральне господарство.

Нагадаємо, раніше мер Києва Леонід Черновецький заявляв, що приїжджі створюють дуже багато проблем. "Це мільйони людей, і вони створюють дуже великі проблеми комунікаціям - від транспорту до ЖКГ, вони залишають багато ще проблем: нам треба їх лікувати, нам треба, щоб їх діти ходили до школи і я від цього не відмовлюся. І ніхто на це не звертає уваги",- заявляв він.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини