RU

ПР хоче провести вибори мера Києва двічі - в 2013 і в 2015 році

05.06.2012, 16:03
ПР хоче провести вибори мера Києва двічі - в 2013 і в 2015 році - Фото
Олександр Єфремов
Парламентські регіонали вважають логічним проведення виборів мера Києва та депутатського корпусу в 2013 році, а також в 2015 році. Про це повідомив лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов сьогодні на брифінгу, відповідаючи на питання журналістів, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Єфремов зазначив, що поки консультації щодо дати виборів у столиці поки не ведуться. "Але ми цю проблему обговорили у себе, в рамках нашої фракції ... Складається цікава ситуація. Ну, по-перше, Черновецький написав заяву на кілька днів раніше, ніж він за законом мав би залишити повноваження мера столиці. А раз він написав заяву на два або три дні раніше, то це говорить про те, що вибори чергові мера міста Києва повинні проводитися позачерговими виборами, тобто, не так, як належить за законом - чергові, а позачергові вибори мають оголошуватися. По-друге. На оголошення цих виборів є 60 днів по закону. Наступне. На наступний рік в липні місяці у нас мають відбутися вибори депутатів Київської міської ради ", - зазначив депутат.

Крім цього, регіонал нагадав, що, відповідно до закону про вибори, вибори проводяться раз в п'ять років і у визначені терміни. "Яке б ми зараз не прийняли рішення по Київській міській раді, воно буде за рамками юридичного рішення, і необхідно приймати політико-юридичне рішення", - сказав Єфремов.

"Наша фракція приходить до наступного, і ми, принаймні, будемо пропонувати колегам, що логічно було б вибори в Києві провести в два етапи для того, щоб увійти поступово у всеукраїнські вибори. Перший етап провести, коли закінчаться повноваження депутатського корпусу міської ради в 2013 році - провести позачергові вибори і обрати мера міста та депутатський корпус, але обрати їх до 2015 року. А в 2015 році в рамках чергових виборів обрати знову мера, обрати знову депутатський корпус, але вже увійти тоді в систему голосування, яка є в нашій державі, і не вибиватися в подальшому з цієї системи", - пояснив парламентарій.

Нагадаємо, Леонід Черновецький написав заяву про складання повноважень мера 1 червня. Заяву буде розглянуто на сесії Київради 12 липня, після чого секретар Київради Галина Герега, яка автоматично стане в.о. міського голови, протягом 15 днів напише клопотання до Верховної Ради про призначення позачергових виборів мера Києва.

Досьє на Олександра Єфремова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини