RU

Пошкодженому пам'ятнику Леніну у Києві замінять голову

08.07.2009, 12:26

Пошкодженому пам'ятнику Леніну на бульварі Шевченка у Києві замінять голову. Про це заявив начальник управління охорони культурної спадщини Київської міськдержадміністрації Руслан Кухаренко.

За інформацією "Газети по-київськи", при цьому він вказав, що зараз у мерії чекають проект реставрації пам'ятника від творчого об'єднання "Художник".

"Вже зрозуміло, що портрет пам'ятника сильно пошкоджений і доведеться повністю переробляти голову. Будь-які спроби приліпити нове лице приречені на невдачу - через дощ або сніг воно може відвалитися. Як варіант, матеріал для реставрації можуть взяти з гірки за пам'ятником - вона також зроблена з карельського кварциту. Отримавши бюджетне фінансування, відразу ж візьмемо пам'ятник у риштування і розпочнемо проектування. Причому якщо кошторис робіт перевищить 200 тис.грн, то доведеться провести тендер. Після затвердження кошторису скульптори зроблять проект у глині і гіпсі, і тільки після цього приступлять до каменю", - заявив Р.Кухаренко.

Чиновник також передбачив, що пам'ятник перевезуть для "ремонту" у майстерні, оскільки в центрі міста такі роботи проводити незручно. Але дозвіл на перевезення - за Кабінетом Міністрів, пише газета.

Нагадаємо, 30 червня активісти незареєстрованих націоналістичних організацій розбили пам'ятник Леніну, пошкодивши ніс і ліву руку монумента.

Раніше Р.Кухаренко заявив про те, що пошкоджений пам'ятник Леніну демонтують.

У свою чергу, представники Комуністичної партії України обіцяли почати збір коштів на реставрацію пам'ятника.

При цьому київський скульптор Олег Пінчук оцінив вартість реставрації пам'ятника Леніну приблизно у 100 тис.грн.

Фоторепортаж про те, як виглядає пошкоджений пам'ятник Леніну зараз, дивіться тут>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини