RU

Пошкоджений пам'ятник Леніну у Києві почали реставрувати

10.09.2009, 09:49

В Києві почалася реставрація пошкодженого пам'ятника Леніну. При цьому навколо монумента як і раніше цілодобово чергують представники Комуністичної партії. Про це пише газета "Сегодня".

"Леніна відреставрують до річниці Жовтневої революції, тобто до 7 листопада. Щодня працюють люди, роблять виміри. Будуть ремонтувати і лице, і золоті букви на пам'ятнику - їх оновлять. Весь монумент натруть спецрозчином, повернуть йому блиск", - розповів газеті голова Шевченківського райкому КПУ Олександр Новицький.

Реставрація пам'ятника проводиться коштом комуністів. За неофіційною інформацією, їм вдалося зібрати 50 тис.грн., а на роботу треба близько 400 тис.грн., пише видання.

"Зараз роблять гіпсові зліпки голови і руки пам'ятника. Встановили також, що він зроблений не з кварциту, а з граніту, і його треба шукати", - вказав начальник ГУ культурної спадщини міськадміністрації Руслан Кухаренко.

При цьому він висловив сумнів, що пам'ятник відреставрують до 7 листопада: "Ми нікуди поспішати не будемо, головне - якість".

За інформацією газети, вандали, що пошкодили монумент, перебувають на підписці про невиїзд.

Нагадаємо, 30 червня активісти незареєстрованих націоналістичних організацій розбили пам'ятник Леніну у Києві, пошкодивши ніс і ліву руку монумента.

При цьому Міністр юстиції Микола Оніщук заявляв, що Кабінет Міністрів виключив пам'ятник Леніну у Києві з переліку пам'ятників національного значення. "Уряд ухвалив рішення щодо цього пам'ятника, а також щодо низки інших пам'ятників", - сказав він, додаючи, що це рішення не веде за собою ліквідацію пам'ятника.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини