RU

Попов розповів про грандіозні афери у Київраді

31.03.2011, 13:20
Попов розповів про грандіозні афери у Київраді - Фото
24ea0508dd396f195160cf70369d4e69.jpg

Попов розповів про грандіозні афери у Київраді

Глава Київської міської адміністрації Олександр Попов (на фото) впевнений, що організатори незаконного продажу і здачі в оренду землі і комунального майна столиці повинні бути покарані. Про це він заявив, виступаючи із звітом під час сьогоднішнього засідання Київради.

"Треба невідкладно повернути втрачені активи, незаконно вилучені, роздані безкоштовно або за безцінь землі, комунальне майно і покарати винних, не стрілочників, я наголошую, а саме тих, хто організовував цю грандіозну аферу з майном киян і отримував від цього надзвичайно цінні майнові активи. У цьому залі є люди, які стали мільярдерами внаслідок своєї діяльності у Київраді", - сказав О.Попов, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За його словами, "безпосередньо причетні до зловживань і порушень керівники Київради і КМДА не мають морального права обіймати ці посади і повинні бути притягнуті до відповідальності".

О.Попов, зокрема, зазначив, що за останні декілька років "продані за безцінь автобусні парки, гаражі "Київводоканалу", комунальні аптеки, центральні поліклініки Солом’янського і Шевченківського районів, наркологічна клінічна лікарня, дитячий туберкульозний санаторій тощо.

"Усього по місту з власності територіальної громади вилучені 68,5 тис. кв.м. нежилої нерухомості, де розташувалися міські і загальнодержавні установи. Є випадки, коли приміщення, в яких перебувають навіть правоохоронні органи, також були вилучені без їхньої згоди. Понад 10 тис. кв.м. передані в оренду без конкурсу і з порушенням встановленого порядку. Такі питання вносилися "з голосу" безпосередньо під час пленарного засідання Київради", - наголосив він.

Глава КМДА також зазначив, що з четвертого кварталу 2008 року не проведений жоден конкурс на право оренди, що призвело до недоотримання значних коштів з орендної плати до міського бюджету.

Також, за словами чиновника, 53,6% площ, що орендуються, передані орендарям на пільгових умовах, до того ж орендна плата становила всього 48 гривень.

О.Попов заявив, що 5,5 тис. кв. м. приміщень у центрі міста були вилучені з урахуванням ціни, яку заявив сам інвестор. "Ціна продажу нерухомості була дуже низькою. Наприклад, житловий будинок на Майдані був оцінений за $350 за 1 кв.м., його площа 10 тис. кв.м. Ви розумієте, скільки собі у кишеню поклав той, хто цю аферу затіяв", - сказав він.

Крім того, заявив глава КМДА, під виглядом інвестиційних конкурсів для реконструкції старих будинків безкоштовно, з порушенням законів, передані у власність інвесторів понад 90 об'єктів комунальної власності. Однак, за його словами, ні на одному з них реконструкція не почалася.

"Ми працюємо над поверненням, але для повернення киянам розданого за безцінь майна знадобиться ще багато часу", - зазначив чиновник, додавши, що найближчим часом проінформує Президента про стан справ у цій сфері.

Глава КМДА також нагадав про те, що найбільшим покупцем комунальних підприємств - "Київміськбуд", "Київгаз", "Київводоканал", "Київхімволокно" - стала компанія "Новий регіон" (її зв'язують із заятем мера Києва В’ячеславом Супруненком, - ред.).

Олександр Попов: біографія та добірка новин>>>
Попов та його команда: добірка новин>>>
Робота Київради: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини