RU

Політолог: Черновецький шантажує регіоналів

07.02.2011, 11:25
Політолог: Черновецький шантажує регіоналів - Фото
a71d314b8803190d38b89fd1a3ef12fd.jpg

Політолог: Черновецький шантажує регіоналів
Заява мера Києва Леоніда Черновецького про звільнення - непрямий шантаж нинішньої української влади. Про це у коментарі кореспонденту заявив глава Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко (на фото).

"Черновецький злегка шантажує нинішню київську владу і керівництво країни можливістю свого відходу. Це відбувається тому, що його або приперли до стінки, або виникла загроза арешту або порушення кримінальних справ проти близьких йому людей", - зазначив В.Фесенко.

На думку політолога, є декілька варіантів розвитку подій. "Якщо Черновецький отримає деякі гарантії перебування за кордоном і вирішить, що можна піти на конфлікт, він зробить офіційну заяву про складання повноважень. Отже, буде запущений механізм дострокових виборів у Києві. Але у цьому випадку інша сторона запустить механізм кримінальних справ, почнеться вилучення майна, можливо, арешти людей, близьких до Черновецького", - зазначив він.

До того ж В.Фесенко назвав найбільш вірогідний сценарій розвитку подій. "Обидві сторони знаходять деякий компроміс - кримінальні справи проти представників команди Черновецького, якщо не закриваються, то заморожуються і йому дають спокійно досидіти свій термін повноважень за кордоном. Але у цьому випадку Черновецькому доведеться повернути частину з того, що взяли під час перебування у влади. Йдеться про землі та активи, навколо яких йде боротьба. У відповідь мер не запускає механізму виборів, а обмежується віртуальними загрозами", - сказав політолог.

До того ж він не виключив, що процедура виборів мера Києва може бути змінена - його будуть вибирати не кияни, а депутати Київради.

"Повністю нівелювати цю посаду не вийде, оскільки це серйозне ущемлення місцевого самоврядування. Тому щоб не було ризику виборів, влада може піти на істотне скорочення повноважень. Це можливо у випадку, якщо Черновецький упреться, або якщо вирішить, що треба розіграти сценарій з кримінальними справами проти нього", - наголосив В.Фесенко.

Нагадаємо, минулого тижня заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко заявив, що мер Києва Л. Черновецький подав у відставку.

Водночас у Київраді інформацію про відставку мера спростовують.

У кінці січня Прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив главі Київської міської держадміністрації Олександру Попову знайти мера столиці. "Кияни мріють, щоб він повернувся? Мріють, так? Я повідомлю обов'язково, знайдіть мера, повідомте, що кияни скучили за ним і дуже хочуть його бачити, просять якнайшвидше приступити до роботи", - звернувся М.Азаров до О.Попова.

Раніше радниця мера Марта Гримська заявляла, що Л.Черновецький вийшов на роботу після відпустки 30 серпня. Однак відтоді він не був помічений на яких-небудь офіційних заходах. Наради за участю мера на сайті київської влади також не анонсуються.

Водночас, за інформацією ЗМІ, Л.Черновецький вже не перший день перебуває у п'ятизірковому готелі у Тбілісі.

Леонід Черновецький: біографія та добірка новин>>>
Черновецький та його команда: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини