RU

Поділ та Пейзажна алея можуть стати заповідними

04.08.2008, 10:35

Столична влада знову заговорила про відновлення історико-архітектурного заповідника "Древній Київ".

Якщо рішення підтримають, то в історичному центрі міста не можна буде будувати, вирубувати дерева, натомість можна буде проводити історичні розкопки, пише на своїх сторінках газета "Сегодня".

Правда, з межами заповідника наразі не визначилися. "Треба буде взяти стару карту, де помічені кордони заповідника, і порівняти з новою, щоб знати, де вже встигли щось забудувати, і тоді вже приймати рішення", - розказав глава постійної комісії Київради з питань культури Олександр Бригінець. Точно відомо, що до заповідної зони увійде Пейзажна алея, частина Подолу та Київська фортеця.

Спочатку до зони належало і урочище Гончари-Кожем'яки, але цього разу воно навряд чи потрапить до списку - зараз там йде активне будівництво, а зносити побудоване не можна.

Мешканцям столиці ініціатива влади сподобалася. "Давно треба було це зробити! У нас унікальне місто і треба його берегти!", - вважає киянка Уляна Демидова. А ось експерти налаштовані скептично. "Дуже сумніваюся, що будівництво у центрі заборонять", - говорить історик Михайло Кальницький.

За поновлення центра Києва у статусі заповідника має проголосувати більше 61-го депутата Київради. Однак у кулуарах Київради говорять, що це просто піар, і насправді у багатьох депутатів є свої інтереси у забудові історичного центра.

Нагадаємо, у вересні 2003 року Київрада ухвалила рішення про створення історико-архітектурного заповідника "Древній Київ".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини