RU

Пасаж оновлять до Дня Києва

24.01.2011, 11:45
Пасаж оновлять до Дня Києва - Фото
265ce21a2c68b28d1124d535ed987b3c.jpg

Пасаж оновлять до Дня Києва

До Дня міста, який цього року відзначаєтсья 28 і 29 травня, кияни побачать оновлений Пасаж. Тут планують повернути фасадам і парадному входу історичний вигляд, встановити годинники у старовинному стилі за проектом архітектора Леоніда Малого і примусити фонтан співати. Про це пише газета "Сегодня".

За інформацією видання, годинники над аркою Пасажа з боку Хрещатику повісять на місці реклами. Вони будуть не тільки показувати час, але й служити покажчиком вулиці - Хрещатик, 15. За словами радника мера Києва Ігоря Добруцького, годинники будуть 2,5 метра у діаметрі, в старовинному стилі, з римськими цифрами, з кераміки і кування. Вже цього тижня їх подадуть на затвердження главі Київської міської держадміністрації Олександру Попову.

Також планують відновити скульптури на колонах по обидві боки від арки. На лівій колоні стояла пара промисловців, що розмірковують над кресленням, а на правій - колгоспник і колхозниця зі снопом сіна. "Їх зняли для реконструкції ще у 1998 році. Відвезли в "Укрреставрацію", але відтоді так і не повернули. Якщо їх поставити на місце, то будівля знайде історичний вигляд" - вважає І.Добруцький.

Крім того, відремонтують фасади будівель всередині і ззовні: над вікнами і балконами відновлять лепнину, історичний колір фасадів, пофарбують і замінять скло на дверях у парадних. А у входу і вздовж всієї вулички до Дня Києва з'являться класичні вази з рослинами.

Також фонтан у Пасажа "заспіває" і засіє. Швидше, він буде відтворювати мелодії пісень про Київ.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини