Пам'ятник фундаторам Києва відновлено

20.05.2010, 17:40

Сьогодні вранці на пам'ятнику фундаторам Києва була змонтована остання фігура скульптурної композиції - Хорив. Про це заявив заступник мера столиці Віталій Журавський.

Сьогодні вранці на пам'ятнику фундаторам Києва була змонтована остання фігура скульптурної композиції - Хорив. Про це заявив заступник мера столиці Віталій Журавський.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі київської мерії, чиновник зазначив, що реставрація пам'ятника майже завершена, залишилося тільки провести відновні роботи на самому човні, а також завершити благоустрій прилеглої території і ремонт гідросистеми фонтану, який розташований поруч з пам'ятником.

"Ми вчасно закінчуємо роботу з реставрації Пам'ятного знака на честь заснування Києва, який розташований на території Наводницького парку в Печерському районі. Скоро ми зможемо урочисто презентувати киянам і гостям столиці відреставрований пам'ятник фундаторам Києва. Я вважаю, що це буде чудовим подарунком до Дня Києва", – зазначив В.Журавський.

Нагадаємо, пам'ятник фундаторам Києва звалився 23 лютого цього року. Того ж дня у ГУ охорони культурної спадщини міськадміністрації заявили, що пам'ятник демонтували навмисно для проведення реставрації.

Пізніше київські чиновники пообіцяли, що у столиці встановлять два однакових пам'ятники фундаторам міста. Один з них повинен був з'явитися на території Національного експоцентру України, а другий на колишньому місці - на набережній Дніпра. Однак плани змінилися через брак грошей.

Монумент фундаторам Києва було встановлено у 1982 році. Кий, Щек, Хорив та їхня сестра Либідь, за переказами, заснували місто на горбах над Дніпром, яке було названо на честь старшого брата Кия.


Популярне