RU

Омельченко упевнений, що влада навмисне гальмує вибори в Києві

24.07.2012, 09:29
Омельченко упевнений, що влада навмисне гальмує вибори в Києві - Фото
Олександр Омельченко
Клопотання Київради про призначення виборів в Києві штучно затримується в апараті Верховної Ради, тому що владі зараз невигідно вибирати нового мера. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив голова комітету Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Олександр Омельченко.

За його словами, дата виборів може бути визначена не раніше вересня, і це при тому, що самі вибори за процедурою повинні були відбутися ще на початку червня - через тиждень після закінчення терміну повноважень Леоніда Черновецького (25 травня, - ред.). "Парламентська пропрезидентська більшість не зацікавлена ​​в тому, щоб вибори в Києві пройшли відповідно до Конституції та законів. Тому що в Києві немає представника провладних сил, який користувався б довірою киян і міг гарантовано перемогти. Причина одна, і це не секрет", - сказав він.

Омельченко уточнив, що клопотання Галини Гереги було зареєстровано в апараті тиждень тому. За процедурою, спочатку воно повинно потрапити до голови секретаріату парламенту Валентина Зайчука, який направить його в три профільних комітети: регламентний - він дасть висновок по законності, в бюджетний - з фінансів, і з питань місцевого самоврядування - який готує документ і подає його в сесійний зал.

"Ми готові і теоретично, і практично виконати таку процедуру, але на сьогоднішній день я можу тільки здогадуватися, де знаходиться заява Гереги - вона в апараті, ще не розписана і до мене не попала. І я допускаю, що вона може пролежати без руху аж до вересня ", - додав Омельченко, нагадавши, що зараз депутати на канікулах, а на позачерговій сесії 31 липня призначенням виборів в Києві вони точно займатися не будуть.

На питання, чи означає це, що клопотання штучно затримується, Омельченко відповів: "Без сумніву ... Його треба було подати, повторюю, ще в березні. Все це придумано. Мета - штучно відстрочити призначення дати виборів".

За словами Омельченка, вибори при такому розкладі можуть відбутися в грудні цього або березні наступного року.

Інтерв'ю Омельченка: Выбори мера Києва відбудуться не раніше грудня
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини