RU

Новина дня: кияни готові з кулаками відстоювати Гостиний двір

19.12.2012, 17:33
Новина дня: кияни готові з кулаками відстоювати Гостиний двір - Фото
085694857a657338011c5f954ee9e1c6.jpg
Сьогодні представники громадських організацій розповсюдили повідомлення про те, що вночі близько 40 невідомих у чорній формі захопили будівлю Гостиного двору. За словами активістів, до будівлі пригнали техніку, а захисників Двору били, використовуючи сльозогінний газ.

Міліція просто спостерігає

За даними міліції, повідомлення про конфлікт в Гостиному дворі дійсно надходило близько двох годин ночі. Поки правоохоронці перевіряють цю інформацію, противники реконструкції Гостиного двору обіцяють захищати будівлю від можливих нальотів рейдерів навіть вночі.

Зараз активісти-кияни перешкоджають будівельникам виносити будівельне сміття з будівлі і скидати його на території Гостиного двору. Будівельники ПАТ Укрреставрація стверджують, що руйнувати будівлю ніхто не збирається, і нагадують, що йдеться тільки про її реконструкцію, на що є всі дозвільні документи.

На території Гостиного двору знаходяться кілька представників міліції, які не втручаються в ситуацію.

Нагадаємо, влітку Верховна Рада виключила Гостинний двір на Контрактовій площі в Києві з переліку пам'яток, які не підлягають приватизації, та дала зелене світло його перебудові та зміні його цільового призначення. Історичну будівлю 1809 року реконструюють у торгово-офісний центр. Як він буде виглядати - досі невідомо.

Прокуратуру просять втрутитися

Народний депутат з фракції Батьківщина, відомий захисник київських пам'яток архітектури Олександр Бригинець,каже, що  йдеться про конкретну хамську поведінку охоронців фірми-забудовника і злочинну бездіяльність міліції, яка має захищати людей.

Він повідомив. що вночі невідомі у формі спецпідрозділу, назвавши себе міліцією, застосовували проти захисників Гостиного двору сльозогінний газ і гумові палиці. Людей - захисників Двору, вигнали на вулицю без верхнього одягу.

Депутат вимагає від Генпрокуратури розслідувати незаконні дії охоронної фірми і бездіяльність міліції. "Я наполягаю, щоб у ситуацію особисто втрутився генеральний прокурор", - заявив Бригинець.

Приїхав на місце конфлікту і нардеп, лідер УДАРу Віталій Кличко. За його словами, приватна охоронна фірма разом з будівельниками намагається зруйнувати історичну будівлю. "Я тут для того, щоб розібратися, яким чином приватна охоронна фірма разом з будівельниками і технікою зайшла у двір і намагається зруйнувати історичну будівлю. І де правоохоронні органи, в той час як громадських активістів разом з нами поливають сльозогінним газом люди з приватної охоронної фірми?" - сказав Кличко.

Політик зазначив, що історичні місця Києва з пам'ятниками архітектури перетворюються в зони бойових дій, і це пора припиняти. "Ми не дамо знищити Гостиний двір. Від варягів і варварів столицю треба звільняти, і ми це зробимо", - запевнив лідер УДАРу.

Фоторепортаж: до Гостиного двору підігнали трактор, захисники готуються до бійки
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини