RU

Над Києвом ночами буде літати вертоліт, який заміряє тепло

14.01.2015, 17:10
Над Києвом ночами буде літати вертоліт, який заміряє тепло - Фото
Фото: avia.pro
У Києві планується провести тепловізійну діагностику теплових мереж за допомогою авіаційних польотів. Аерозйомка дозволить отримати дані про втрати тепла в будівлях Києва, що допоможе комунальним службам у процесі формування та реалізації заходів з енергозбереження.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі КМДА, аерозйомка буде здійснюватися на вертольоті Мі-2 в нічний час з 22:00 до 05:00 і триватиме орієнтовно до квітня поточного року. Виконання польотів буде здійснюватися з дотриманням усіх вимог безпеки авіації, а також на висоті і в режимах пілотування, практично виключають негативний вплив шуму на мешканців міста.

"Проведення такої діагностики дозволить нам отримати повноцінну інформацію про рівень тепловтрат в системі теплових мереж міста. Будуть виявлені найкритичніші з точки зору енерговитрат місця, на які в першу чергу будуть спрямовані енергозберігаючі заходи. Обстеження проводиться в холодну пору року, коли працює система централізованого опалення, оскільки умовою отримання більш точних даних є низька температура повітря. Робота в нічний час також сприяє отриманню коректнішої інформації, оскільки на вулицях міста менше автотранспорту", - зазначив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв.

Передбачається, що отримана за допомогою повітряного тепловізійного дослідження інформація буде використана вже в поточному році в ході ремонтних робіт на тепломережах.

"Повітряна тепловізійна зйомка вважається одним з найефективних методів діагностики тепломереж у світовій практиці, оскільки дозволяє охопити весь мережевий комплекс мегаполісу і виявити його слабкі місця. У столиці України така діагностика проводиться вперше. Раніше застосовувалися тільки методи наземної перевірки, які мають обмеження і не завжди точні. Отримана після повітряної аерозйомки інформація буде використана як додатковий інструмент визначення технічного стану теплотраси для актуалізації пріоритетів майбутніх капітальних ремонтів та інвестиційних програм", - зазначив виконавчий директор ВАТ Київенерго Юрій Магера.

Дозвіл на проведення польотів надано Управлінням державної охорони України, начальником Генерального штабу України, Державіаслужбою України.

Загальна протяжність тепломереж Києва становить близько 2,5 тис км у двотрубному вимірі, ступінь зносу - близько 60%, зазначають в КМДА.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини