RU

На київському вокзалі затримано авторитета на прізвисько Бабай

21.05.2013, 11:34
На київському вокзалі затримано авторитета на прізвисько Бабай - Фото
075b3e727dcd5bd7727fd7afdab972f4.jpg

У п'ятницю прямо на вокзалі був затриманий Юрій Багієв на прізвисько Бабай. Як передають vesti.ua, його угрупування багато років тримало в страху весь нелегальний бізнес на столичному залізничному вокзалі - торговців, таксистів, маршрутників, мінял.

Бабая, за повідомленням видання, затримали за здирництво. "Правда, грошей при ньому не виявили, проте є кілька заяв торговців з Привокзальної площі. Міліція дійсно збирається навести порядок на вокзалі", - розповіло джерело в МВС.

Вплив авторитету на привокзальній території відчувається й досі. "Бабай контролює нелегальну торгівлю і щільно вліз у маршруточний бізнес. Хто вантажить пасажирів, вирішує Бабай. Перевізники, які стоять на Привокзальній площі, працюють незаконно. У кожного своя данина: 50 грн. кожен день з одного автобуса, $40 з таксиста за місяць, перекупники квитків здають по $20 на тиждень", - додало джерело в правоохоронних органах.

Один з адвокатів Бабая Андрій Демчик впевнений, що з Багієвим зводять рахунки і прибирають його як конкурента у бізнесі перевізників.

Втім, самі перевізники солідарності з "колегою" не виражають. Голова Київської міської організації роботодавців-перевізників Столиця Валерій Липецький зазначив, що Бабай обклав даниною нелегальних маршрутників. На Привокзальній площі за день здійснюється близько 2 тис. відправлень в інші міста. "Розігнати їх усіх легко. Але там усі пов'язані. Якщо плануються перевірки, всіх попереджають", - говорить Липецький.

Бабаю останнім часом підпорядковувалися не всі. "Для захисту від нього ми найняли охорону, і до нас він не лізе", - розповів диспетчер одного з маршрутів. Після арешту Бабая представникам Багієва платять тільки п'ять маршрутів, решта відмовляються. "Після арешту Бабая стало спокійніше. Його помічники ще командують трошки. Але платять тільки п'ять маршрутів, які возять на Рівне і Білу Церкву. Решта, нарешті, зітхнули вільно", - зауважив диспетчер

У 2009 році Бабай був заарештований і нещодавно отримав умовний п'ятирічний термін. При цьому продовжував контролювати тіньову частину бізнесу на київському залізничному вокзалі. Тут він був майже легендою; за чутками, з'являвся на вокзалі ще на світанку, завжди в супроводі охорони. З його ім'ям пов'язують і квиткових спекулянтів, які ходять біля довгих черг біля кас і тихенько питають: "Кому квиточок?" Ціна - на 50% вище, потрібно написати своє прізвище, і через деякий час тобі принесуть квиток.

Багато хто з привокзальних комерсантів сьогодні не вірять у зміни на краще. "На зміну Бабаю все одно прийде хтось інший. Буде переділ сфери впливу, і без війни тут може не обійтися. Боїмося, що і такси будуть інші. Швидше за все, нас, торговців, звідси поженуть, а ті, хто дуже захоче тут працювати, будуть платити набагато більше", - розповіла продавець з Привокзальної площі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини