Музей російського мистецтва в Києві виступив проти зміни назви

16.01.2017, 16:23
Музей російського мистецтва в Києві виступив проти зміни назви - Фото
Фото: Facebook Київського музею російського мистецтва

Колектив музею вважає, що перейменування може стати "непоправною політичною помилкою" і дасть привід звинуватити Україну "в русофобії і націоналізмі"

Київський національний музей російського мистецтва виступає проти свого перейменування, а саме вилучення з назви словосполучення "російського мистецтва" і заміни поточної назви будь-якою іншою. Відповідну заяву науково-методичної ради музею оприлюднено на його сайті.

Питання перейменування музею повинна розглянути Київська міська рада.

"На наш погляд, зміна назви цього відомого закладу на підставі недолугого чиновницького рішення, без урахування думки фахівців та обговорення широкою художньою та музейною громадськістю є прикрим випадком порушення європейських норм і демократичних принципів, які проголосила незалежна Україна", - йдеться в заяві.

Відзначається, що збори художніх творів російської школи, представлених в музеї і передбачених його сучасною назвою, формувалися протягом майже 100 років.

"В основу збірки музею були покладені художні цінності, значну частину яких склали пам'ятки, пов'язані з російською художньою культурою", - сказано в повідомленні.

Як відзначають в музеї, перша його назва - "традиційний вибір того часу". Протягом двох десятиліть з моменту відкриття закладу в 1922 році в його зібрання надійшли твори, об'єднані самобутньою стилістикою і тематикою, властивою представникам російської школи. Підкреслюється, що за визначенням цей мистецтвознавчий термін застосовують до творчості художників різних національностей, які отримали художню освіту в навчальних закладах Москви, Петербурга-Петрограда-Ленінграда.

Читайте також: Київрада не перейменувала проспект Ватутіна в Шухевича

"Таким чином, виключення з назви музею визначення "російське мистецтво", що вказує на склад колекції, є некомпетентним", - йдеться в повідомленні.

На думку колективу музею, збереження його поточної назви є прикладом "європейської свідомості нашого суспільства, шанобливого ставлення до засновників музею", а демонстративне перейменування виробляє вкрай негативне враження і буде неоднозначно сприйнято не тільки в Україні, а й в усьому світі. "Таке незважене, провокаційне рішення може стати непоправною політичною помилкою, яка завдасть іміджевої шкоди цілій країні і в умовах гібридної війни стане для злостивців приводом звинуватити Україну в русофобії і націоналізмі", - сказано в заяві.

Адміністрація закладу пропонує всім бажаючим висловити свою думку щодо доцільності перейменування, заповнивши анкету на сторінці музею в Facebook.

Музей російського мистецтва був заснований в 1922 році як Київська картинна галерея. Заклад було засновано на базі націоналізованих більшовиками приватних зібрань, основу яких склала колекція родини Терещенків. У 1934 року галерея отримала статус музею. В музеї є відділи давньоруського, XVIII - XIX століть і радянського мистецтва, в яких представлено живопис, скульптуру, графіку, художні промисли. Відкрито понад 30 залів, зібрання представляє понад 12 тисяч предметів мистецтва.

У грудні 2016 року повідомлялося про те, що станція київського метро Петрівка може отримати нову назву - Почайна.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих