RU

Метро на Троєщині обіцяють побудувати через п'ять років

17.06.2010, 15:15

Будівництво метро на Троєщині може початися наступного року і тривати 4-5 років. Про це заявив заступник мера Києва Анатолій Голубченко.

А.Голубченко зазначив, що на будівництво метро на Троєщині необхідно 9 млрд. грн., кошти будуть виділятися з міського і державного бюджетів.

За словами чиновника, метро на Троєщину буде розвиватись в двох напрямках: перший - "легке метро". Це наземна лінія, яка включає Лівобережну лінію метрополітену "Троєщина-Осокорки" (І черга - дільниця від станції "Вулиця Милославська" до станції "Проспект Ватутіна") та І пусковий комплекс електродепо "Троєщина".

Загальна вартість будівництва "легкого метро" складає 3,4 млрд. грн. Проектом передбачено будівництво шести станцій (пр. Ватутіна, вул. Каштанова, вул. Т. Драйзера, вул. Сабурова, вул. Цвєтаєвої, вул. Милославська) та І черги електродепо.

За словами А.Голубченка, наразі продовжується робота з вирішення питань щодо відведення земельних ділянок під будмайданчик І черги Лівобережної лінії з електродепо "Троєщина". Після вирішення питання землевідведення буде опрацьовано питання виділення фінансування з міського бюджету.

Другий напрям метро на Троєщину – це дільниця Подільсько-Вигурівської лінії метрополітену: від станції "Глибочицька" до станції "Райдужна" з відгалуженням у бік житлового масиву Вигурівщина-Троєщина. Загальна вартість цього етапу – 5,5 млрд. грн.

Проектом передбачено будівництво шести станцій: "Глибочицька", "Подільська", "Суднобудівна", "Труханів острів", "Затока Десенка", "Райдужна".

Щодо завершення будівництва трьох станцій метро на Теремках, чиновник заявив, що вони будуть здані в експлуатацію цього року. "Наразі опрацьовується питання щодо залучення під державні гарантії кредитних коштів на введення в експлуатацію трьох станцій метро на Теремки", - додав він.

Нагадаємо, будівництво метро на Троєщині планували почати у 2009 році, однак влітку минулого року мер Києва Леонід Черновецький заявив, що будівництво цієї лінії метро відкладається через фінансову кризу, і точну дату запуску визначити неможливо.

Водночас у кінці травня поточного року начальник КП "Київський метрополітен" Петро Мирошников повідомив, що будівництво метро на Троєщині може початися через рік-два.

Транспорт, логістика: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини