RU

Маршрутки у Києві можуть подорожчати до 3,5 грн.

14.11.2008, 11:42

Тарифне випробування гаманців киян на міцність триває - столичні перевізники всупереч тому, що бензин дешевшає, надумалися ще більше підняти ціни.

Проїзд у деяких "бусах" протягом кількох останніх днів подорожчав на третину, в салонах інших висять оголошення про плани підвищити ціни. Ті маршрутки, проїзд в яких ще тиждень тому коштував 1,5-2 грн., підвищили тарифи до 2-2,5 грн., а маршрути цінової категорії 2-2,5 грн. підіймаються до 2,5-2,75-3 грн., пише газета "Сегодня".

"Ми підняли ціну, тому що оновили рухомий склад, - говорить перевізник Микола Бацан, - крім того, по гривні ми не зможемо звітувати - немає талонів. Мінімум по 1,5 грн.! А нам звіти у податкову здавати і в банк".

Підвищувати тарифи збираються і на довгих маршрутах. Так, водій 242-ї маршрутки розповів, що на підприємстві ходять чутки про підвищення до 3,5 грн., правда, у четвер там конкретно не говорили: "Підвищення буде, але поки не ясно, наскільки". На питання, на якій підставі підвищують ціни, відповідають риторично - життя дорожчає. Деякі запевняють, що будуть підвищувати зарплату водіям, які ніби погрожують піти з маршруту.

Проте, неофіційно перевізники кажуть, що підстав для підвищення цін дійсно немає, але на них ніби давить київська влада. "По-перше, що нас за дешевизну пасажир вибирає, по-друге, водії йдуть працювати з міського транспорту до нас, на більш високу зарплату, тому їм треба підвищувати на своїх підприємствах, а це - додаткові витрати. Так й зникнення талонів по 1 грн., які нам має видавати Служба комунальних перевезень, про багато що говорить", - розповів один із перевізників. А в Службі ситуацію пояснили так: "Маршрутники самі не хочуть брати ці талони по 1 грн., ось ми й не замовляли".

Водночас в ГУ транспорту Київської міськдержадміністрації зазначають, що не можуть заборонити перевізникам як підвищувати ціни, так і знижувати, оскільки всі вони перебувають на "вільному тарифі". На думку чиновників, вони просто прикриваються владою, мовляв, їм не подобається, що проїзд у міському транспорті коштує дорожче, ніж у них.

Нагадаємо, проїзд у громадському транспорті Києва подорожчав минулого тижня. Так, з вівторка, 4 листопада, одна поїздка в метро коштує 2 грн., в наземному транспорті - 1,5 грн., якщо купити талон заздалегідь в кіоску, і 2 грн. - у салоні транспорту. Разом з тим, вартість поїздки у 50 коп. збережеться тільки для річних проїзних на всі види транспорту.

Про нові київські тарифи на проїзд у транспорті читайте у статті "Обережно, ціни підвищуються" >>>
Обговоріть тему підвищення вартості проїзду у Києві на форумі >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини