RU

Мінкульт розкритикував Генплан Києва: вирубка 500 га під висотки

07.11.2014, 16:30
Мінкульт розкритикував Генплан Києва: вирубка 500 га під висотки - Фото
Євген Нищук
Новий науково-методична рада при Міністерстві культури висловила зауваження до проекту Генерального плану Києва до 2025 року, що передбачає скорочення кількості історичних ареалів з п'яти до двох, а також знищення майже 500 га зеленої рекреаційної зони, яка відводиться під забудову. Позицію Мінкульту щодо забудови історичного центру Києва озвучив сьогодні на брифінгу глава відомства Євген Нищук.

Як повідомляє прес-служба Мінкульту, Генпланом також скасовується регламентація поверховості (у чинному плані 27 м), що дозволить зводити високі забудови. "Це неприпустимо, коли йдеться про історичні ареали, де визначаються межі та режими використання територій пам'яток та їх охоронних зон", - наголошується в повідомленні.

"Ми намагаємося, щоб усі зацікавлені особи врахували наші зауваження, щоб в історико-культурному опорному плані міста Києва була виключена можливість високих забудов, який дійсно зберіг би всі історичні ареали міста Києва. Це наша головна мета", - сказав Нищук.

Він зазначив, що останнім часом у ЗМІ "активізувалися яскраві представники люстрованого світу", колишні співробітники розформованого департаменту культурної спадщини Мінкультури, які ще в 2011 році затвердили Генплан Києва без узгодження Київської держадміністрації, без широкого обговорення, без винесення деяких деталей науково-методичної ради, які зараз намагаються довести свою правоту.

Раніше головний архітектор Києва Сергій Целовальник заявляв, що новий Генплан столиці дасть можливість припинити хаотичну забудову столиці і збільшити кількість зелених зон. За його словами, проект передбачає "повернення Києву 1217 га резервних земель для створення зелених зон загального користування та 316 га для створення високоінноваціонних індустріальних парків".

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини