RU

Мірошников виключає можливість зниження тарифів на проїзд в метро

25.11.2008, 10:58

Начальник КП "Київський метрополітен" Петро Мірошников вважає зниження тарифу на проїзд у київському метро неможливим.

Як повідомляє прес-служба КП "Київський метрополітен", зокрема, П. Мірошников відзначив: "Ми вважаємо, що на 2008 рік економічно обґрунтований тариф становить 1,61 гривні за поїздку. Так що Київміськадміністрація встановила нам тариф нижче обґрунтованого, незважаючи на те, що жетон зараз коштує 2 гривні. Адже фактично середня вартість 1 поїздки зараз дорівнює 96 копійкам, тому що є проїзні квитки, в яких вартість проїзду 50 копійок, і є вартість разової поїздки 2 гривні".

За його словами, довести доцільність такого тарифу можна. "Група (робоча група Кабінету Міністрів – ред.), по суті, робить роботу, яку на підприємстві проводили аудитори протягом 5 місяців, поки виробили тариф. Зробити таку роботу за 3 дні неможливо. Але ми налаштовані досить оптимістично: надаємо всю інформацію, оскільки самі зацікавлені у тому, щоб не лише КМДА, але й Кабінет Міністрів знав про реальний стан справ у метрополітені. Погодиться комісія з тарифом 1,61 гривні - це буде добре, а якщо знайде якісь аргументи на користь зниження на 1 копійку, то нехай буде так, як вони хочуть", сказав П. Мірошников.

При цьому начальник КП "Київський метрополітен" відзначив, що зниження тарифу входить у компетенцію місцевої влади, тобто - КМДА: "Наскільки це можливо? З точки зору моралі і логіки це неможливо через низку причин. По-перше, зниження тарифу ставить у несправедливе становище тих пасажирів, які вже купили проїзні із закладеним тарифом у 50 копійок. А зараз ми їм скажемо, що їм потрібно ще щось доплатити? Адже якщо змінюється тариф, а в даному випадку він зростає у 2 рази, то ми маємо сказати людям, що куплений за 365 гривень проїзний тепер діє не рік, а півроку, або щоб вони приходили і доплатили ще 365 гривень і їздили по ньому рік. Представляєте, який хаос це внесе в наші відносини з пасажирами? По-друге, як бути з тими пасажирами, які вже платили 2 гривні? Як їм компенсувати різницю, і як вони доведуть, що платили і їздили? Тобто виникає ціла низка проблем, які роблять питання зниження тарифів не тільки небажаним, але й просто неможливим".

За словами П. Мірошникова, знизити тарифи на проїзд в метро мерію може змусити тільки рішення суду. "Причому до суду може звернутися хто завгодно - будь-який суб'єкт, фізична чи юридична особа, починаючи від товариства любителів пива і закінчуючи Кабінетом Міністрів", сказав він і додав, що у разі зниження тарифів буде йти мова про зупинку підприємства.

Нагадаємо, проїзд у громадському транспорті Києва подорожчав з початку листопада. Так, з вівторка, 4 листопада, одна поїздка в метро коштує 2 грн., в наземному транспорті - 1,5 грн., якщо купити талон заздалегідь у кіоску, і 2 грн. - в салоні транспорту. Водночас, вартість поїздки у 50 коп. збережеться тільки для річних проїзних на всі види транспорту.

Про нові київські тарифи на проїзд у транспорті читайте в статті "Обережно, ціни підвищуються" >>>
Обговоріть тему підвищення вартості проїзду у Києві на форумі >>>
Інші новини столиці >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини