RU

Кулиняк призначив гендиректора Національного художнього музею

16.11.2012, 16:38
Кулиняк призначив гендиректора Національного художнього музею - Фото
Михайло Кулиняк

Національний художній музей України (НХМУ) очолила Марія Задорожна, яка до цього була заступником директора з розвитку. Наказ про призначення 16 листопада підписав міністр культури Михайло Кулиняк, повідомила прес-служба музею.

Як відомо, на початку квітня в музеї розгорівся скандал - був звільнений керівник НХМУ Анатолій Мельник, який раніше заявив про пропажу з Кабміну картин відомих українських художників, які музей передав в кабінети урядовців.

Виконувати обов'язки гендиректора міністр культури Михайло Кулиняк призначив галеристку Тетяну Миронову. Це призначення викликало протести більшості співробітників закладу та мистецької громадськості, які запевняли, що ставлениця міністра некомпетентна.

На початку листопада музейна рада при Міністерстві культури рекомендувала Мінкульту розглянути на посаду гендиректора Марину Скирду, заступника гендиректора з науково-просвітницької діяльності, або Марію Задорожну.

Нагадаємо, з початку 2012 року Кулиняк вже змінив ряд керівників українських музеїв. Зокрема, звільнив гендиректора Національного заповідника "Софія Київська" Нелю Куковальську, керівника Національного музею Тараса Шевченка Наталю Клименко (на її місце призначено сина поета Василя Стуса Дмитра Стуса), гендиректора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Марину Громову. Останню змінила Вікторія Ліснича, але незабаром у заповіднику розгорівся кадровий скандал, в якому фігурувала замгендиректора музею Влада Прокаєва та Ліснича. Міністра Кулиняка звинуватили в отриманні хабара в $50 тисяч, він звинувачення спростував. Через кілька тижнів Лісничу звільнили, і місце гендиректора заповідника зайняв Любомир Михайлина.

Досьє на Михайла Кулиняка

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини