RU

КСУ ухвалив рішення на користь Черновецького

09.06.2009, 16:54

Термін повноважень депутатів сільських, селищних, міських, районних і обласних рад, а також сільського, селищного, міського голови становить 4 і 5 років відповідно. Про це йдеться в обнародуваному сьогодні рішенні Конституційного Суду України (КСУ) від 4 червня, текстом якого володіє ЛІГАБізнесІнформ.

"Положення частин першої, другої ст. 141 Конституції України, що встановлюють терміни, на які обираються депутати сільської, селищної, міської, районної, обласної ради або сільський, селищний, міський голова, потрібно розуміти так, що при обранні цих осіб на передбачених Конституцією України чергових і позачергових виборах на них поширюються відповідно п'ятирічний і чотирирічний терміни повноважень", - йдеться у рішенні КСУ.

При цьому в документі зазначається, що, враховуючи те, що конституційні положення, які встановлюють терміни повноважень представницьких органів, мають загальний характер, обчислення цих термінів здійснюється однаково, незалежно від того, на чергових чи позачергових виборах обрано склад представницького органу чи посадову особу.

Нагадаємо, раніше Віце-спікер Верховної Ради України Микола Томенко заявив, що максимальний термін перебування на посаді міського голови Леоніда Черновецького - 2010 рік. При цьому, коментуючи те, що ймовірність рішення КСУ на користь команди Л.Черновецького пояснюють можливістю фінансового впливу на судді, М.Томенко сказав, що "дійсно йдуть розмови про те, що команда Л.Черновецького готова заплатити $20 млн. за рішення Конституційного Суду про перенесення терміну дати виборів мера".

Також нагадаємо, що раніше депутати Київської міської ради звернулися до КСУ з проханням офіційно витлумачити положення ч.1 ст. 141 Конституції України. Відповідне конституційне подання надійшло в КСУ 8 грудня минулого року.

Леонід Черновецький: біографія і добірка новин>>>

Черновецький і його команда: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини