RU

КРУ знайшло мільйонні порушення у Київському зоопарку

22.12.2010, 17:45
КРУ знайшло мільйонні порушення у Київському зоопарку - Фото
34ee76be48018d599aa5be2a308ce2fb.jpg

КРУ знайшло мільйонні порушення у Київському зоопарку
Контрольно-ревізійне управління у Києві завершило ревізію фінансово-господарської діяльності Київського зоопарку за період з 1 червня по 1 жовтень 2010 року. Загальна сума порушень фінансової дисципліни і порядку ведення бухгалтерського обліку становить 328,2 млн. грн. Основні порушення викладені у чотирьосторінковому звіті відомства.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі КРУ, під час інвентаризації ревізори недорахували 131 тварину вартістю 2,25 тис. грн. і знайшли 99 "зайвих" тварин на суму 16,9 тис. грн.

Внаслідок того, що деякі тварини були не належних субрахунках, це дозволило продавати (передавати) тварин без дозволу органу вищого рівня. Зокрема зоопарк передав підприємцю для переспрямування у Харківську обласну асоціацію благодійних організацій БО "Дитинство" 12 макак на загальну суму 12 тис. грн. Однак під час звірки макаки у цій організації виявлені не були, гроші зоопарку не повернені, йдеться у повідомленні.

За даними КРУ, цей же підприємець взяв у зоопарку 50-відсоткову заставу на суму 79,8 тис. грн. за купівлю шимпанзе. Тварина під час карантину загинула, тому підприємець повинен був повернути гроші. Однак гроші зоопарк так і не отримав, інша половина суми враховувалася як борг перед підприємцем. Отже, зоопарку завдано збиток майже на 80 тис. грн.

Більше того, "зоопарк ухитрився витратити на лікування цього ж шимпанзе вже після його смерті 1,85 тис. грн.", - зазначили у відомстві.

Аналогічна ситуація була і з гієнами. Зоопарк заплатив підприємцю 36,4 тис. грн. за двох плямистих гієн, але тварин не отримав, - зазначили у КРУ.

Також значні порушення виявлені під час списання продуктів харчування. Зокрема внаслідок перевищення раціону харчування слона і жирафа без узгодження з ветеринарним лікарем і заступником гендиректора зоопарку з зоочастини, зайво списані продукти харчування на 23,11 тис. грн. Без підтверджуваних первинних документів списані продукти на 5,45 тис. грн. Інвентаризація у продуктовому складі показала залишки продуктів на загальну суму 0,81 тис. грн. і недостачу в розмірі 2,34 тис. грн., - йдеться у повідомленні.

Крім того, значні збитки завдані зоопарку через відсутність належного обліку квитків і неякісну організацію їхньої реалізації. Зокрема ревізори встановили, що понад 15 тис. квитків були реалізовані по 20 грн., хоч коштували 25 грн. Отже, у касу зоопарку не надійшло 75,1 тис. грн.

Також у головного бухгалтера співробітники КРУ недорахували 100 квитків на 2,5 тис. грн., а відсутність належної касової дисципліни дозволяла неодноразово реалізовувати квитки однієї і тієї ж серії.

Ревізори КРУ встановили порушення і в оплаті за комунальні послуги. Зокрема зоопарк заплатив 34,59 тис. грн. за електроенергію, яку використали жителі будинку, розташованого на території звіринця.

Крім того, протягом ревізійного періоду зоопарк заплатив 21,84 тис. грн. за спожиті сторонніми організаціями і рекреантами комунальні послуги на суму майже 48 тис. грн. Також звіринець зайво сплатив 186,49 тис. грн. за комунальні послуги з холодного водопостачання, оскільки ВАТ "Київводоканал" пред'являв рахунки за завищеними тарифами, - заявили у КРУ.

Серед виявлених порушень фінансової дисципліни встановлені факти зайвого або безпідставного витрачання коштів на оплату праці - виплачувалися зарплати, а також відшкодовувалися витрати на відрядження людям, які працювали у зоопарку.

Також внаслідок ревізії встановлена нестача вольєр для фазанів, ему і павичів загальною вартістю 378,27 тис. грн.

За результатами ревізії складені сім протоколів про адміністративні правопорушення за ст. 164-2 і один протокол про адміністративне правопорушення за ст. 164-12 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Матеріали ревізії спрямовані у Службу безпеки України у Києві, копія акту ревізії спрямована в Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю Головного управління МВС України у Києві.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Київський зоопарк потрапив до п'ятірки найгірших звіринців світу. Сумнівну славу київський звіринець здобув через рекордну для світу смертність тварин. Цього року тут загинули бізон, амурський тигр, ведмідь, зебра, броненосець, більше десятків пернатих і кінь Пржевальського. Найгучнішою втратою став слон Бій - найбільший мешканець в європейських зоопарках.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини