RU

Комунальні борги з киян "вибиватимуть" колекторські компанії

27.10.2008, 10:40

Комунальні борги з киян "вибиватимуть" колекторські компанії
Відтепер зі злісними неплатниками комунальних послуг будуть працювати не ЖЕКи, а юридичні компанії, що спеціалізуються на поверненні боргів - колектори.

Таким чином, інтереси міста представлятимуть професійні юристи. Вони вже представили схеми роботи зі злісними неплатниками, де штрафи за тривалу заборгованість можуть досягнути 50% суми боргу, пише газета "Хрещатик".

Схему роботи використовуватимуть таку - фірмі відводиться два місяці для досудової роботи, протягом яких боржника намагаються переконати у необхідності сплатити послуги. Якщо це не допомагає, справу передають на розгляд суду, де інтереси міста представлятимуть також професійні юристи. "Як всі вже зрозуміли, ЖЕКи судитися не можуть, і не повинні вони це вміти. Тому кожний нехай займається своєю справою: двірник підмітає, слюсар закручує гайки, а судиться - професійний досвідчений юрист", - відзначив директор Головного інформаційно-обчислювального центру Станіслав Каплуненко.

Юристам вдалося розробити механізм роботи з киянами, у яких величезна заборгованість за комунальні послуги перед містом. До простроченого платежу вирішили застосувати індекс інфляції за весь термін неплатежу за послуги. Індекс інфляції офіційно встановлюється Міністерством статистики України і публікується щомісяця за минулий період, а також щорічно. На даний момент він становить 18%, торішні показники коливалися в межах 14%. Тому якщо людина не платила за комунальні послуги кілька років, ці своєрідні "штрафні санкції" для нього можуть становити 50% загальної суми боргу.


"Така схема роботи з боржниками є цілком обґрунтованою, адже коли справа доходить до суду, то часто вона дуже розтягується у часі", - пояснив С. Каплуненко. За його словами, відповідачі, як правило, користуються всіма наданими законом можливостями - апеляцією, касаційною скаргою та іншими, щоб втомити комунальників судовою тяганиною і таким чином відкрутитися від сплати боргу. Водночас місто витрачає у цих спорах ресурси - час і фахівців, щоб повернути фіксовану неоплачену суму, яка протягом розгляду справи може взагалі знецінитися, пише видання.


У свою чергу колекторські компанії, які спеціалізуються на поверненні боргів, зовсім не проти попрацювати зі столичними неплатниками. "Нам це вигідно, адже це наш заробіток. Робота з ЖКГ - це великі замовлення, які цілком відповідають специфіці нашої діяльності - ми працюємо з простроченими і проблемними боргами фізичних осіб", - розказав генеральний директор компанії "Українська колекторська група" Сергій Кайдан і додав, що в компанії вже розроблено програму із повернення боргів, розраховану на 105 днів. Протягом цього часу до боржників будуть застосовувати різноманітні заходи впливу - від дзвінків психолога-фахівця до приїзду спецгрупи, а потім і судових засідань.

Нагадаємо, фахівці Головного інформаційно-обчислювального центру Києва заявляли про розробку інструкції з роботи із платниками за комунальні послуги і формуванні реєстру боржників. Списки злісних неплатників відтепер не вивішуватимуть на дверях під'їздів, оскільки це на них ніяк не діє. Тому до несумлінних киян працівники ЖЕКів будуть приходити особисто.

Також нагадаємо, що раніше С. Каплуненко пропонував не давати неплатникам комунальних послуг кредит у банках і не випускати їх за межі України.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини