RU

Київ обіцяє поліпшити життя програмістам за два роки

13.11.2012, 15:03
Київ обіцяє поліпшити життя програмістам за два роки - Фото
Руслан Крамаренко (фото - ЛІГАБізнесІнформ)
Протягом наступних двох років Київ забезпечить ІТ-фахівцям умови для переходу від офшорного програмування до створення власних проектів. Про це заявив заступник голови Київської міськадміністрації Руслан Крамаренко під час зустрічі з представниками найбільших бізнес-інкубаторів України на інноваційному форумі Kyiv City Open Doors, повідомляє прес-служба КМДА.

За його словами, незважаючи на те, що українські програмісти фігурують в рейтингах кращих розробників світу, стартап-проекти вітчизняних компаній за своїм масштабом і бюджету поступаються проектам Росії, Європи, США та Азії. "Україна неспроможна конкурувати з іншими країнами на глобальному ринку стартапів і має дуже низькі показники венчурних інвестицій", - зазначив він.

Чиновник розповів, що найбільшим успіхом для України в даній сфері поки є недавній продаж вітчизняного стартапу Viewdle корпорації Google. "У минулому році в США венчурні інвестори витратили приблизно $27 млрд., в Росії $400 млн., в Україні - поки тільки $20 млн. А це означає, що на одного ІТ-фахівця в США довелося  9000, у Росії - $500, а в Україні - $100 ", - додав він.

Крамаренко заявив, що має чітке уявлення того, що потрібно зробити за 2-3 роки, щоб Київ став одним з ІТ-центрів Східної Європи і був відомий не тільки завдяки офшорному програмуванню. "Для цього нам потрібно не тільки готувати хороших програмістів, яких відразу після вузу перекуповують хедхантери, а й створити сприятливу екосистему для розвитку стартапів ... Я бачу три головні компоненти для ефективного розвитку ІТ-галузі: регуляторна й податкова система, сприятлива для бізнесу та інвестицій, якісні людські ресурси (технічні фахівці і підприємці) і міцний ланцюжок фінансування", - сказав він.

Від імені КМДА чиновник висловив готовність допомагати вузам створювати на своїх базах підприємницькі центри, а в рамках форуму Kyiv City Open Doors провести освітні проекти і привезти в Київ лекторів зі світовими іменами. "Ми сформуємо умови для переходу від офшорного програмування до створення власних проектів", - уклав Крамаренко.

Як повідомлялося раніше, під час форуму Kyiv City Open Doors Крамаренко заявив, що якби програму Skype створили не естонці, а київські програмісти, міський бюджет отримав би не менше $575 млн. податку на прибуток тільки від продажу цієї програми.

Досьє на Руслана Крамаренка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини