RU

Кличко на виборах мера легко обганяє Попова, - опитування

13.03.2013, 11:24
Кличко на виборах мера легко обганяє Попова, - опитування - Фото
Віталій Кличко
Якби вибори міського голови Києва пройшли в березні 2013 року, за лідера партії УДАР Віталія Кличка проголосували б 31% виборців. Про це свідчать дані телефонного опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" 25 лютого - 6 березня серед 1060 респондентів віком від 18 років і старше.

Згідно з результатами опитування, якби вибори відбувалися у березні, участь в них однозначно взяли б близько 55% виборців. З них 20,3% підтримали б голову Київської міськдержадміністрації Олександра Попова, 7% - позафракційного народного депутата Петра Порошенка. По 4% голосів набрали б свободівець Андрій Іллєнко і депутат фракції Батьківщина Олександра Кужель, близько 2% - колега Кужель Анатолій Гриценко.

При цьому чим молодші респонденти, тим частіше вони підтримують Кличка, чим старші - тим частіше Попова і Порошенка.

Трохи більше 1% респондентів готові віддати голос за лідера Радикальної партії Олега Ляшка, колишнього мера Києва Олександра Омельченка та Миколу Катеринчука (Батьківщина). Ще близько 3% проголосували б за інших кандидатів, чверть опитаних не визначилися з вибором.

Якби вибори мера Києва проходили в два тури і в другий тур вийшли б Попов і Кличко, то 26,5% опитаних підтримали б чинного керівника міста, а 60,4% - лідера партії УДАР. Близько 13% респондентів ще не визначилися.

У разі виходу у другий тур Попова і Порошенко 36,6% опитаних підтримали б чинного керівника міста, 41,5% - Порошенка; 21,9% не визначилися.

Якщо б у другий тур вийшли Попов і Катеринчук, то 41,2% опитаних підтримали б першого, 35% - лідера Європейської партії; 23,9% не визначилися.

37% опитаних киян хотіли б бачити Кличка лідером фракції УДАР у Верховній Раді, а 15% не хотіли б бачити його ні мером, ні головою фракції в Раді.

Серед прихильників Кужель половина висловилася за мерство Кличка, половина - за його парламентську діяльність. Прихильники інших кандидатів воліли б бачити Кличка переважно в парламенті.

Нагадаємо, дату виборів мера Києва парламент ще не визначив. 7 березня комітет Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування рекомендував парламенту призначити вибори міського голови столиці і депутатів Київради на 2 червня 2013 року. Віталій Кличко з участю у виборах ще не визначився (тому в Свободі запропонували висунути єдиним кандидатом від опозиції Андрія Іллєнка), Попов висловив упевненість у своїй перемозі, Порошенко заявив, що не проти взяти участь у гонці за крісло градоначальника.

Досьє на Віталія Кличка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини