RU

Киянам пояснили, чому подорожчав хліб

12.11.2012, 15:30
Киянам пояснили, чому подорожчав хліб - Фото
3396cf5840b3dac0a69b3ad13e33a844.jpg
12 листопада найбільший столичний виробник хлібобулочних виробів ПАТ Київхліб оголосив про подорожчання роздрібних цін на сорти Український столичний подовий та батон нарізний Київський на 17% і 9,7% відповідно.

У прес-службі підприємства ЛІГАБізнесІнформ повідомили: "Зробити цей непопулярний крок нас змусила важка економічна ситуація, що створилася в останній час на підприємстві. Основною причиною збитковості виробництва хліба стало значне зростання всіх складових собівартості".

Як відзначають в Київхлібі, протягом 2011-2012 рр. суттєво зросли витрати на енергоносії, транспортні витрати і заробітну плату.

"Для прикладу - за зазначений час природний газ подорожчав на 52,4%, електроенергія - на 25,2%, транспортні витрати на доставку 1 т хлібобулочних виробів порівняно з минулим роком збільшилися на 32,5%. На сьогоднішній день плата працівників підприємства менше середньої по Києву ", - наголошується в повідомленні.

У компанії підкреслюють, що пішли на підвищення цін "для запобігання соціальних вибухів серед працівників і виходу з важкого економічного становища".

Таким чином, з 12 листопада роздрібна ціна на хліб Український столичний подовий (0,95 кг) складе 4,68 грн., а на батон нарізний Київський (0,5 кг) - 3,84 грн.

Київхліб стверджує, що такі соціальні сорти, як батон Нива і хліб Український домашній, хліб Богдановський, Пшеничний традиційний, Печерський, Арнаут не подорожчали.

Нагадаємо, інформація про подорожчання хліба в Києві з'явилася в ЗМІ після парламентських виборів, 29 жовтня. Тоді київська влада, прем'єр-міністр Азаров і гендиректор Київхліба її спростували, заявивши, що не бачать причин для збільшення цін. Зокрема, Азаров зазначив: "Ніяких підстав для підвищення цін на соціальні сорти хліба немає. У нас достатні запаси і зерна, і муки ще з урожаю минулого року, тобто, закуплені за старими цінами".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини