Киянам пояснили, чому подорожчав хліб

Киянам пояснили, чому подорожчав хліб - Фото
3396cf5840b3dac0a69b3ad13e33a844.jpg
12.11.2012, 15:30

Столичний монополіст Київхліб скаржиться на подорожчання всіх складових собівартості хлібобулочних виробів

12 листопада найбільший столичний виробник хлібобулочних виробів ПАТ Київхліб оголосив про подорожчання роздрібних цін на сорти Український столичний подовий та батон нарізний Київський на 17% і 9,7% відповідно.

У прес-службі підприємства ЛІГАБізнесІнформ повідомили: "Зробити цей непопулярний крок нас змусила важка економічна ситуація, що створилася в останній час на підприємстві. Основною причиною збитковості виробництва хліба стало значне зростання всіх складових собівартості".

Як відзначають в Київхлібі, протягом 2011-2012 рр. суттєво зросли витрати на енергоносії, транспортні витрати і заробітну плату.

"Для прикладу - за зазначений час природний газ подорожчав на 52,4%, електроенергія - на 25,2%, транспортні витрати на доставку 1 т хлібобулочних виробів порівняно з минулим роком збільшилися на 32,5%. На сьогоднішній день плата працівників підприємства менше середньої по Києву ", - наголошується в повідомленні.

У компанії підкреслюють, що пішли на підвищення цін "для запобігання соціальних вибухів серед працівників і виходу з важкого економічного становища".

Таким чином, з 12 листопада роздрібна ціна на хліб Український столичний подовий (0,95 кг) складе 4,68 грн., а на батон нарізний Київський (0,5 кг) - 3,84 грн.

Київхліб стверджує, що такі соціальні сорти, як батон Нива і хліб Український домашній, хліб Богдановський, Пшеничний традиційний, Печерський, Арнаут не подорожчали.

Нагадаємо, інформація про подорожчання хліба в Києві з'явилася в ЗМІ після парламентських виборів, 29 жовтня. Тоді київська влада, прем'єр-міністр Азаров і гендиректор Київхліба її спростували, заявивши, що не бачать причин для збільшення цін. Зокрема, Азаров зазначив: "Ніяких підстав для підвищення цін на соціальні сорти хліба немає. У нас достатні запаси і зерна, і муки ще з урожаю минулого року, тобто, закуплені за старими цінами".