RU

Києву прогнозують сильну повінь: затопить нижні поверхи будинків

25.03.2013, 17:33
Києву прогнозують сильну повінь: затопить нижні поверхи будинків - Фото
Такого снігу в Києві не було як мінімум 132 роки
У Київському еколого-культурному центрі прогнозують сильну повінь в результаті танення рекордної кількості снігу, який випав 22-24 березня .

"Може бути потужна повінь, коли десь в кінці квітня почне танути сніг. Затопити половину Лівого берега, Конча-Заспу, Поділ", - вважає директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

На його думку, наслідки паводку можуть бути дуже серйозними - еколог допускає затоплення нижніх поверхів житлових будинків та знесення особняків в Конча-Заспі. Борейко нагадав, що в 1971 і в 1986 рр. через підняття рівня води в Дніпрі Київ зіткнувся з лихом. "У 1971 році вода дійшла до платформи Гідропарку, цілі будинки пливли по Дніпру, весь Лівий берег був затоплений. Десь у 1986-му році вода піднялася на 3 м. Була затоплена велика частина Гідропарку і Труханового острова. Людських жертв не було, але комарів - багато", - зазначив еколог.

На його думку, повінь в цьому році ймовірно після 20 квітня. "Зазвичай до кінця березня весь сніг тане, паводок був середній, в основному, білоруський і російський. А тепер в кінці березня випала місячна норма снігу. Тож буде з'єднання паводку російського, білоруського і українського. Такий потрійний удар. Наскільки я пам'ятаю, ніколи не випадала така кількість снігу, до того ж в кінці березня ", - пояснив еколог.

Борейко вважає, що дуже серйозна ситуація буде на і без того проблемній Бортницькій станції аерації. "Дамби промиє, тому що величезна кількість води буде стікати в Дніпро. На початок березня там було 86 вимоїн, а зараз буде масово", - зазначив він.

Позитивом рекордного снігопаду в Києві еколог вважає те, що в столиці стало чистіше повітря. Одним з негативів називає те, що пізній снігопад може призвести до масової загибелі лелек. "Лелеки вже летять. У Чернівецькій області сотні лелек прилетіли, стоять у снігу по коліно, харчуватися нічим, і вони гинуть без їжі", - зазначив Борейко.

Нагадаємо, у зв'язку з рекордними снігопадами в Києві з суботи, 23 березня, введена надзвичайна ситуація. Режим НС збережеться як мінімум тиждень. Протягом 22-24 березня практично не припинявся снігопад, через це припинив роботу громадський транспорт, на дорогах утворилися багатокілометрові затори, виникли перебої з постачанням в торговельні мережі продуктів харчування. У понеділок ситуація частково нормалізувалася, але місто все ще потопає у заметах. За останні дні випало 60 мм опадів - це рекордна кількість за всю 132-річну історію метеоспостережень (вони ведуться з 1881 року).

Джерело: інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини