RU

Київське метро втричі переплачує фіктивній фірмі, - ЗМІ

03.04.2013, 17:51
Київське метро втричі переплачує фіктивній фірмі, - ЗМІ - Фото
c48ea89f0cd9f70100d3b0005d79c8d8.jpg
Комунальне підприємство "Київський метрополітен" у кілька разів переплачує за матеріали, закуповуючи їх у структури, по всій видимості, що входить в орбіту впливу бізнесмена Сергія Курченка. Про цю фірму невідомо майже нічого, а її директором значиться простий сторож з Миргорода, який зник з поля зору рідних кілька років тому. Про це йдеться в розслідуванні програми "Тендер News" каналу ТВi.

Журналісти з'ясували, що в листопаді 2012 року метрополітенівці закупили у ТОВ ДРОУ кабелів для продовження Куренівської лінії до Одеської площі на 25 млн. грн. При цьому переплата по деяких позиціях була від двох до чотирьох разів. Виходячи з тендерної документації, метро купувало десятки кілометрів проводів. Закупівлі розділили на чотири лоти, але весь тендер виграла одна фірма - ТОВ ДРОУ. Маржа (різниця між цінами товарів) в середньому становила 250%. Наприклад, за один кілометр проводу "ПВ-3" метрополітен заплатив компанії дроу 5685 грн., тоді як середня ринкова ціна цього товару, за даними оптових продавців, становить 1547 грн.

ТОВ ДРОУ зареєстровано в гаражі в одному з провулків Сімферополя. Ніхто з працівників виробничої бази, яка розташована за адресою масштабного дротяного оптовика, про фірму нічого не чув. Директором заснованої 3 квітня 2012 фірми офіційно значиться мешканець Миргорода Олексій Невеселий. Його матері, до якої навідалися журналісти, нічого не відомо про долю сина протягом останніх трьох років. За її словами, раніше Олексій працював звичайним сторожем і через бідність був змушений виїхати на заробітки. "У нього нічого тоді не було - ні машини, ні квартири, абсолютно. Працював охоронцем, сторожем. До Росії він їздив на заробітки, як всі їздять... Повісили на нього!" - припускає жінка.

Телефонні номери ТОВ ДРОУ, зазначені в тендерній документації, на кабельників не зареєстровані. Один з номерів зареєстрований на ТОВ Універсалоптторг-Х. Інший - на ТОВ Комбіагроіндастрі. Обидва товариства є багаторазовими переможцями тендерів Чорноморнафтогазу по різноманітним видам послуг. Розквіт цих компаній збігся з призначенням харків'янина Олександра Кацуби на посаду заступника директора з економічних питань Чорноморнафтогазу. Засновані в Сімферополі вихідцями з Харкова Універсалоптторг-Х і Комбіагроіндастрі виграли тендери на загальну суму 2,5 млрд. грн.

Статутний капітал обох фірм, за даними сайту Наші гроші, не перевищує 70 тис. грн. За даними депутата-свободівця Юрія Сиротюка, який звернувся до генпрокурора з приводу ознак монополізації ринку групою Газ України 2009, Універсалоптторг-Х і Комбіагроіндастрі входять в орбіту впливу новоявленого олігарха, голови групи компаній ГазУкраїна, власника ФК "Металіст" Сергія Курченка.

Київська підземка щорічно зачіпає питання про підвищення оплати за проїзд, мотивуючи це збитковістю перевезень. Взимку цього року КП Київський метрополітен повідомило, що буде обмежувати швидкість руху на ділянках зі зношеними рейками, на ремонт яких не вистачає грошей. У минулому році метрополітен запрацював 956 млн. грн. і витратив понад 1,3 млрд., отримавши в кінцевому підсумку 340 мільйонів гривень річних збитків.


Досьє на Сергія Курченка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини