RU

Київська секта саєнтологів маскується під мовні курси, - ЗМІ

27.02.2013, 12:21
Київська секта саєнтологів маскується під мовні курси, - ЗМІ - Фото
Церкву саєнтології у Лос-Анджелесі (фото - ЕРА)

У Києві відкрилися курси іноземних мов, на яких викладачі-саєнтологи зомбують слухачів, вимагаючи у них гроші. Про це говорять кияни, які відвідали курси, пише Сегодня.

"Пішла на курси англійської, а потрапила в секту. Виявилося, що там викладають саєнтологи. Відразу почали мене зомбувати, вселяти свої ідеї, а потім заявили, що треба терміново заплатити 1,5 тис.грн.", - розповіла мешканка столиці Людмила.

"Церква саєнтології в Україні не зареєстрована і діє тільки як громадська організація. Причина - неоднозначний імідж у світі. В деяких країнах були гучні судові процеси, де цю церкву звинувачували в махінаціях. Вони навіюють людям такі цінності, як бажання бути багатими, і в підсумку парафіяни вкладають кошти у фінансові піраміди, закладають при цьому свої квартири", - заявив глава департаменту з питань релігії Міністерства культури Володимир Любчик.

"У нас унікальна методика, за якою можна легко оволодіти мовою. Про ціну поки складно говорити, але в середньому 45 хв. коштує 35-45 грн.", - заманюють киян організатори курсів. Під час телефонного спілкування представники курсів кажуть, що нікого нікуди втягувати не будуть. У церкві саєнтології підтверджують: їхні члени дійсно проводять заняття за методикою Хаббарда.

Експерт з нетрадиційних сект Віктор Чернишов говорить, що мовні курси - відомий прийом залучення людей в церкви: "Цим користуються не тільки саєнтологи, але і мормони, адвентисти сьомого дня. Під час навчання вони пропонують для переказів, дискусій потрібні їм тексти, наприклад, трактати їх засновників. Людина завчає це і на підсвідомому рівні стає їх адептом".

Релігієзнавець Віктор Єленський вважає, що нічого страшного в курсах немає. "Хтось заради поширення своїх віровчень годує бездомних неподалік від храму, хтось лікує наркоманів, а хтось відкриває курси. Нічого страшного в цьому немає. Всі ці розмови, що там застосовують гіпноз або методики психологічного впливу, - нісенітниця на пісному маслі", - переконаний фахівець.

Міжнародний рух саєнтологів (Церква саєнтології) засновано на системі вірувань і практик американського письменника-фантаста Рона Хаббарда. У Росії саєнтологів намагаються заборонити через їх нібито екстремістську ідеологію, що пропагує насильство. У підсумку вдалося заборонити лише деяку саєнтологічну літературу. У Казахстані церква саєнтології знаходиться під повною забороною.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини