RU

Київська каналізація небезпечніша Бортницької станції, - Мазурчак

07.03.2012, 10:55
Київська каналізація небезпечніша Бортницької станції, - Мазурчак - Фото
Олександр Мазурчак
Для Києва дуже важливо провести реконструкцію Бортницької станції аерації (БСА), яка зараз використовується лише на половину своєї потужності, щодоби переробляючи 800-950 тис. кубометрів стоків. Однак не менш важливою для столиці є модернізація мережі каналізаційних колекторів, термін експлуатації значної частини яких вже закінчився.

Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна заявив перший заступник голови Київської міськдержадміністрації Олександр Мазурчак.

"Крім БСА, для нас важливою проблемою є модернізація мережі каналізаційних колекторів, значна частина яких вичерпала термін експлуатації, і сьогодні вони не менш небезпечні, ніж сама БСА, я б сказав, навіть  небезпечніші", - зазначив чиновник.

За його словами, в першу чергу модернізувати потрібно головний каналізаційний колектор. "Цього року ми плануємо ввести в дію першу чергу його дублюючої нитки. Будується вона вже 10 років, загальна довжина - більше 9,6 км", - підкреслив Мазурчак.

Також уваги потребують південно-західний, позняківський та інші колектори, які зараз будуються. "Ми створюємо систему, яка дає можливість в будь-який момент реагувати на аварії, перемикати подачу стоків по іншим ниткам колекторів, тобто дублюючу систему безпеки", - пояснив перший заступник голови КМДА.

На питання про те, скільки коштів необхідно на реконструкцію БСА, Мазурчак відповів: "Ми не можемо одночасно провести реконструкцію всієї станції - для цього буде потрібно понад 4 млрд. грн. Тому ми змушені робити це поступово". Чиновник додав, що зараз київська влада шукає інвесторів. "В цілому питання залучення інвестицій для модернізації системи водопостачання та водовідведення в Києві будуть винесені на інвестиційний форум, який відбудеться в кінці березня", - уточнив Мазурчак.

Нагадаємо, у фракції БЮТ в Київраді заявляють, що навантаження на Бортницьку станцію не зменшиться, оскільки замість нових очисних споруд, які повинні були звести на Троєщині для розвантаження станції, в мікрорайоні хочуть побудувати офісне приміщення.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини