Київська каналізація небезпечніша Бортницької станції, - Мазурчак

07.03.2012, 10:55
Київська каналізація небезпечніша Бортницької станції, - Мазурчак - Фото
Олександр Мазурчак

За словами першого заступника голови КМДА Олександра Мазурчака, багато каналізаційних колекторів вичерпали термін експлуатації

Для Києва дуже важливо провести реконструкцію Бортницької станції аерації (БСА), яка зараз використовується лише на половину своєї потужності, щодоби переробляючи 800-950 тис. кубометрів стоків. Однак не менш важливою для столиці є модернізація мережі каналізаційних колекторів, термін експлуатації значної частини яких вже закінчився.

Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна заявив перший заступник голови Київської міськдержадміністрації Олександр Мазурчак.

"Крім БСА, для нас важливою проблемою є модернізація мережі каналізаційних колекторів, значна частина яких вичерпала термін експлуатації, і сьогодні вони не менш небезпечні, ніж сама БСА, я б сказав, навіть  небезпечніші", - зазначив чиновник.

За його словами, в першу чергу модернізувати потрібно головний каналізаційний колектор. "Цього року ми плануємо ввести в дію першу чергу його дублюючої нитки. Будується вона вже 10 років, загальна довжина - більше 9,6 км", - підкреслив Мазурчак.

Також уваги потребують південно-західний, позняківський та інші колектори, які зараз будуються. "Ми створюємо систему, яка дає можливість в будь-який момент реагувати на аварії, перемикати подачу стоків по іншим ниткам колекторів, тобто дублюючу систему безпеки", - пояснив перший заступник голови КМДА.

На питання про те, скільки коштів необхідно на реконструкцію БСА, Мазурчак відповів: "Ми не можемо одночасно провести реконструкцію всієї станції - для цього буде потрібно понад 4 млрд. грн. Тому ми змушені робити це поступово". Чиновник додав, що зараз київська влада шукає інвесторів. "В цілому питання залучення інвестицій для модернізації системи водопостачання та водовідведення в Києві будуть винесені на інвестиційний форум, який відбудеться в кінці березня", - уточнив Мазурчак.

Нагадаємо, у фракції БЮТ в Київраді заявляють, що навантаження на Бортницьку станцію не зменшиться, оскільки замість нових очисних споруд, які повинні були звести на Троєщині для розвантаження станції, в мікрорайоні хочуть побудувати офісне приміщення.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих