RU

Київські євреї почали будівництво найбільшого общинного центру

25.04.2012, 16:51
Київські євреї почали будівництво найбільшого общинного центру - Фото
eab640686ec2617e144eedee7c1e9f76.jpg
Церемонія пройшла під егідою Всесвітнього форуму російськомовного єврейства за підтримки президента форуму Александера Левіна. В урочистостях взяли участь голова парламентської коаліції ізраїльського парламенту Зєєв Елькін, радник начальника управління у справах національностей та релігії КМДА, нардеп, лідер Європейської партії України Микола Катеринчук, український бізнесмен і меценат Вадим Рабинович та заступник начальника політичного відділу посольства США в Україну Бредлі Паркер.

Символічний камінь для церемонії початку зведення єврейського общинного центру привезли до Києва з Єрусалиму. У фундамент майбутнього центру також закладуть капсулу з посланням нащадкам. "У посланні, яке ми адресуємо наступним поколінням, ми закликаємо їх продовжувати йти нашим шляхом - шляхом духовності, добра, миру і творення", - заявив на церемонії Олександер Левін.

За його словами, в центрі будуть широко представлені різні соціальні, освітні, спортивні, молодіжні, дитячі, розважальні та релігійні програми, а також сценічні майданчики, на яких зможуть виступати музичні та театральні колективи.

Головний рабин Києва та України Моше-Реувен Асман привітав усіх присутніх, підкресливши символічність того, що саме 25 квітня, коли в Ізраїлі відзначають День пам'яті полеглих солдатів, закладається перший камінь у фундамент майбутнього єврейського центру.

Дата початку будівництва центру приурочена до 64-ї річниці незалежності Ізраїлю, де вже схвалили київський проект. Заступник прем'єр-міністра країни і міністр закордонних справ Ізраїлю Авігдор Ліберман звернувся до ініціаторів проекту з листом-подякою. За словами голови ізраїльського МЗС, початок будівництва в Києві стане прикладом об'єднання зусиль усіх киян у збереженні національних традицій, культури та духовних цінностей.

"Я впевнений, що створюваний вами центр стане епіцентром єврейської освіти і зміцненням українсько-ізраїльських відносин. Від імені уряду Ізраїлю підтримую вашу ініціативу", - зазначив Ліберман.

Віце-президент Європейського парламенту Яцик Протасевич також направив лист на адресу єврейської громади, в якому від імені Європарламенту привітав ініціативу будівництва общинного центру.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини