RU

Київські чиновники знайшли законний спосіб їздити на дорогих авто

16.10.2012, 15:49
Київські чиновники знайшли законний спосіб їздити на дорогих авто - Фото
72ed4a73a08ac20b78b3897cc58e7f46.jpg
Уряд продовжує дотримуватися політики жорсткого обмеження на утримання апарату держуправління. Ця фраза вже прописалася на багатьох офіційних сайтах держорганів. Півроку тому було оприлюднено постанову Кабміну про економію бюджетних коштів. Крім меблів, ноутбуків і мобільних телефонів чиновникам заборонили купувати за бюджетні гроші й автомобілі.

Між тим, на перевірці виявляється, що чиновники знайшли законний спосіб користуватися благами у вигляді тих же казенних машин. Експерти громадської організації Центр політичних студій та аналітики (ЦПСА) з'ясували, що Київська облрада, Київрада, КМДА, а також столичні райадміністрації складають вельми цікаві плани річних закупівель, в яких поняття "закупівля транспортного засобу" замінено на "оренду".

"Подібної схемою користуються чиновники фактично по всій Україні. Вона дозволяє їм і надалі користуватися дорогими службовими автомобілями, видатки на утримання яких продовжують йти з і так невеликих місцевих бюджетів", - цитують Наші гроші директора ЦПСА Віктора Тарана.

Нових або занадто дорогих автомобілів у списку орендованих не знайшли, однак з'ясувалося, що всі органи місцевої влади виділяли значні суми на оренду машин з водіями і на послуги таксі.

Висока вартість оренди спостерігається в Подільській і Святошинської райдержадміністраціях. Так, у Подільській РДА в плані закупівель вказаний автомобіль класу "Е" чорного кольору з об'ємом двигуна  не менше 2,4. В документації конкурсних торгів не була вказана марка, але вказана вартість оренди - 214 тис. грн. Експерти відзначили, що ринкова ціна машини з такими вимогами становить 112 тис. грн.

Святошинська РДА примудрилася орендувати чотири автомобілі - Тойота Камрі 2.4, Опель Омега 2.2, Шевроле Лачетті 1.8 і Шкода Фабія 1.4 за 700 тис. грн. - при тому, що ринкова ціна цієї четвірки коливається в межах 500 тис. грн.

Більше інших відрізнилася Київрада: орендна плата за замовлені нею автомобілі перевищує їх ринкову вартість майже вдвічі. Депутати орендували два Опеля Омега, дві Тойоти Камрі і один Хюндай Соната за півтора мільйони гривень. Купити машини можна було б за 870 тис. грн.

Київська облрада за півмільйона гривень орендувала 9 авто, включаючи Тойота Ленд Крузер 2009 року випуску, Фольксваген Каравелла 2004 року випуску, Шевроле Лачетті 2008-го, Фольскваген Каравела 2004-го і Мітсубіші Паджеро Вагон 2007 року випуску.

Самою загадковою стала операція Оболонської райадміністрації. Без проведення конкурсних торгів, передбачених процедурою держзакупівель, в 2012 році вона закупила "послуги з перевезення пасажирів" - за 111 тис. грн.

Всі машини чиновники орендували на строк від 5 до 10 місяців. Розрахунки проводяться за 1 км відстані і за 1 годину часу, проведеного замовником в дорозі, щодня. Потім приблизну цифру, яка виходить за день, множать на термін дії договору між замовником і орендарем (без урахування неділі). Таким чином, виходить сума орендної плати, яку і вносять у план річних закупівель.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини