RU

Київрада звернеться до Мінкульту з приводу пам'ятника Щорсу

15.03.2017, 17:44
Київрада звернеться до Мінкульту з приводу пам'ятника Щорсу - Фото
2552f78e4887708459172ab8dff0010b.jpg
У середу, 15 березня, на засіданні комісії Київради з питань культури, туризму та інформаційної політики депутати погодили проект про перенесення пам'ятника Миколі Щорсу. Про це повідомляє прес-служба Київміськради.

Проектом передбачено звернення до Міністерства культури з проханням внести пропозицію про переміщення пам'ятника на розгляд уряду.

Заступник міського голови Володимир Прокопів зазначив, що з одного боку пам'ятник підпадає по закон про декомунізацію, з іншого - необхідно "зберегти унікальну пам'ятку монументального мистецтва". З цього, за його словами, "потрібно все зробити виключно в правовому полі".

Прокопів також зазначив, що пам'ятник буде доцільно розмістити в Музеї монументальної пропаганди СРСР.

Голова комісії з питань культури Вікторія Муха запропонувала доповнити проект рішення пунктом, який передбачає перенесення пам'ятника тільки після отримання експертних висновків.

Проект рішення буде розглянуто ще на пленарному засіданні Київради.

Пам'ятник Щорсу є пам'ятником монументального мистецтва і відноситься до переліку об'єктів культурної спадщини національного значення.

У липні минулого року учасники Добровольчого руху ОУН запланували акцію з демонтажу пам'ятника, приурочивши її до дня народження Романа Шухевича. Охороняти пам'ятник були спрямовані поліція і Нацгвардія, крім того, біля постаменту зібрався невеличкий мітинг людей, які виступали проти його знесення. В результаті демонтаж так і не відбувся.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини