RU

Київрада зобов'язала ресторани мати меню українською мовою

05.10.2017, 18:30
Київрада зобов'язала ресторани мати меню українською мовою - Фото
Будівля Київради (фото - iStock/Global Images Ukraine)
Київська міська рада прийняла в цілому проект рішення, яке, зокрема, зобов'язує ресторани столиці мати меню українською мовою. За відповідне рішення на засіданні в четвер, 5 жовтня, проголосували 80 депутатів, повідомляє прес-служба Київради.

"Встановлюється, що мовою роботи, діловодства і документації всіх органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій комунальної форми власності, а також мовою офіційних оголошень і повідомлень є державна мова", - йдеться в повідомленні.

Також рішення передбачає, що при реалізації товарів та наданні послуг в місцях громадського обслуговування "в першу чергу використовується державна мова".

Як зазначив автор рішення, депутат Київради від
Свободи Юрій Сиротюк, разом з тим, на прохання споживача суб'єкт господарювання може використовувати для обслуговування будь-яку іншу іноземну мову.

"При цьому ми залишили пункт, який передбачає, що у всіх закладах громадського харчування обов'язково має бути меню державною мовою. При обслуговуванні відвідувачів персонал зобов'язується пропонувати меню українською мовою і тільки на вимогу клієнта - будь-якою іншою мовою при наявності", - сказав депутат.

Читайте також: Радіостанції перевиконують мовні квоти в ефірах - Нацрада

Крім того, згідно з рішенням, в Києві всі назви установ, підприємств, організацій, вивіски, плакати, афіші, публічні повідомлення, рекламні оголошення і будь-які інші форми аудіo- і візуальної рекламної продукції, інформація для споживачів товарів і послуг повинні бути виконані державною мовою і, на розсуд власника такої інформації, англійською та будь-якою іншою мовою.

Відзначається, що таке правило не поширюється на розташовані в столиці дипустанови і офіційні представництва міжнародних організацій.

"Знаки для товарів і послуг наводяться у господарському і публічному зверненні в тому вигляді, в якому їм надана правова охорона відповідно до українського законодавства", - йдеться в повідомленні.

Щоб рішення вступило в силу, його повинен підписати мер столиці Віталій Кличко.

13 жовтня 2017 року набере чинності закон про 75-відсоткові квоти на українську мову на телебаченні.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини