RU

Київрада відмовилася захищати Гостиний двір від забудовника

21.02.2013, 17:44
Київрада відмовилася захищати Гостиний двір від забудовника - Фото
Гостиний двір
Київрада відмовилася передавати Гостиний двір у комунальну власність столиці. За проект рішення про передачу об'єкта київській громаді проголосували 56 депутатів при необхідних 60-ти, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ. .

За словами депутата Київради від фракції Батьківщина Тетяни Меліхової, її фракція не буде ініціювати винесення проекту рішення про передачу двору в комунальну власність повторно, оскільки сумнівається в успіху прийняття цього рішення. "Якщо по Гостиного двору Попов не дав команду, питання не буде вирішено. Це говорить про те, що Попов каже одне, а насправді робить інше. Результати голосування говорять самі за себе", - зазначила політик.

Меліхова додала, що рішення про приватизацію Гостиного буде приймати не територіальна громада Києва, а Кабінет міністрів. "Тому для того, щоб мати контроль над подальшою долею Гостиного двору, ми внесли таку пропозицію, щоб Кабінет міністрів передав Києву будівлю", - сказала вона.

Як зазначила Меліхова, Батьківщина буде домагатися розгляду в Київраді питання про скасування рішення про передачу Гостиного двору ПАТ Укреставрація.

Нагадаємо, конфлікт навколо Гостиного двору триває більше року. Підприємство Укрреставрація має дозвіл місцевої влади на проведення ремонтно-будівельних робіт, але представники громадських організацій намагаються перешкодити проведенню цих робіт. У зв'язку із цим постійно виникають конфліктні ситуації, у тому числі за участю міліції та "Беркута". Під час однієї з останніх бійок в Гостиному правоохоронці затримали більше десятка активістів,  було побито кількох народних депутатів, які  встали на захист активістів. Противники реконструкції будівлі стверджують, що на стороні забудовника при бійках завжди виявляється міліція.

Київрада 20 вересня 2012 року виділила Укрреставрації земельну ділянку площею 1,02 га (земля під Гостиним двором) у п'ятирічну оренду для реконструкції об'єкту під торгівельно-офісний центр. 3 серпня того ж року президент підписав закон, який передбачає виключення Гостиного з переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації. Перед цим уряд виключив будівлю зі списку пам'ятників архітектури - об'єктів, що перебувають під охороною держави.

Після протестів громадськості Міністерство культури 21 грудня визнало об'єкт пам'яткою містобудування місцевого значення та внесло його до державного реєстру нерухомих пам'яток.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини